„Jé! Já tu vestu neukradl, já jí jen zkoušel a zapomněl ji na sobě!“

Když je hledaný k tomu ještě úplně blbý, policie má život o poznání jednodušší

pondělí 11. února 12:08 , aktualizace 13:07

Krádež Městská policie Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Další dva policií hledaní na sebe upozornili v obchodech, kde "zapomněli" zaplatit za odnášené zboží.
     Prvním byl v pátek dopoledne pětadvacetiletý muž z jižního Plzeňska, který se vydal do Plzně na Americkou třídu na nákup do obchodu se sportovním a outdoor oblečením a vybavením.
     Muž si zde několik kusů oblečení odnesl do zkušební kabinky, kde ho velmi zaujala péřová vesta. Ta byla zřejmě velice pohodlná, protože muži seděla natolik dobře, že na ní úplně zapomněl, oblékl si přes ní mikinu, ostatní oblečení vrátil do regálu a z obchodu začal odcházet. Toto není vtip, ale výmluva zloděje, kterou použil, když byl u vchodových dveří zastaven prodavačkou.
     Přivolaným strážníkům to sice tvrdil také, ale fakt, že ještě v kabince odtrhl ochrannou etiketu, už okecat ani nezkoušel.
     Dalším prověřováním strážníci zjistili, že na předání mladého modního experimentátora mají právní zájem i policisté, a proto ho převezli na policejní oddělení. 

     Tamtéž odvezli strážníci i třiatřicetiletou ženu, která se v neděli v podvečer pokusila z prodejny v ulici U Prazdroje odcizit balení sýra v hodnotě necelých třiceti korun. Žena svůj lup ukryla do tašky, ale na rozdíl od předchozího případu na ochranné etikety zapomněla a tak jí prozradil alarm detekčního zařízení u pokladen.
     Žena nijak nezapírala a ke krádeži se doznala. I v tomto případě strážníci při prověřování zjistili, že na předání ženy mají právní zájem policisté.

     Podobné případy, kdy na sebe dokonce i celostátně hledané osoby upozorní krádežemi v obchodech, nejsou nijak výjimečné a informujeme po nich poměrně často:

Celostátně hledaný dojel na sušenky za deset korun

Celostátně hledaný dojel na sušenky za deset korun

27. 09. 2018, 20:24, aktualizace 27. 09. 2018, 21:49

Kdyby blbost nadnášela, tihle zlodějíčci by mohli krást i na měsíci

Foto ilustrační z jednoho z předchozích případů
 

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.