Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Pohotová žena pomohla dopadnout "velkou rybu"

Sérii vloupání ukončil telefonát ostražité ženy

čtvrtek 1. února 16:50 , aktualizace 18:19

Krádež Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Vyresme.cz


     V pondělí 29. ledna po čtvrté hodině ráno si obyvatelka domu v jedné z obcí na Sokolovsku všimla, že se ve sklepních prostorech domu pohybuje neznámý muž a věc okamžitě oznámila na policii. 
     Policisté k domu dorazili během chvilky a zloděje, kterého přistihli schovávajícího se přímo ve sklepě, na místě zadrželi.

     V průběhu dalšího šetření se ukázalo, že paní pomohla dopadnout "velkou rybu" a tento muž toho má na svědomí podstatně víc. Policisté mu zatím prokázali šest vloupaček, ale je velmi pravděpodobné, že další ještě přibydou.
     "Osmačtyřicetiletý muž se měl v Sokolově a blízkém okolí od druhé poloviny prosince loňského roku do konce ledna letošního roku dopustit nejméně šesti krádeží.
     Ve druhé polovině prosince měl poškodit oplocení a vstoupit na pozemek nacházející se v zahrádkářské kolonii. Na pozemku následně odcizil router. Poté poškodil skleněnou výplň vstupních dveří, čímž se následně dostal do zahradní chatky. Tu prohledal a odcizil z ní motorovou pilu.
     O necelý měsíc později, tedy v polovině ledna letošního roku si měl vyhlédnout v jedné obci poblíž Sokolova bytový dům. Poškozením dveří se následně dostal do vnitřních prostor. Následně se měl dostat do jedné ze sklepních kójí, ze které odcizil airsoftovou zbraň i s příslušenstvím, kterou poté prodal.
     O týden později v Sokolově opět vniknul do jednoho domu, přičemž byl vyrušen majitelem, a tak z místa utekl. 
     O pár dní později měl v Sokolově vniknout do jedné z garáží. Po prohledání z ní odcizil elektrokolo, sjezdové lyže i s příslušenstvím nebo například plynový vařič a z místa odešel,"
popsal tiskový mluvčí policie s tím, že svým jednáním měl zloděj způsobit škodu na poškozených a odcizených věcech přibližně 122 tisíc korun. 

     Kriminalisté zahájili trestní stíhání osmačtyřicetiletého muže ze Sokolova, kterého obvinili ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného osmačtyřicetiletého muže do vazby, který jej akceptoval a na základě rozhodnutí soudu byl muž do vazby vzat.
     V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, neboť byl v minulosti za krádeže pravomocně odsouzen. 

Foto ilustrační


Vyresme.cz

Jsme společnost, která se skládá z odborníků jejichž znalosti pokrývají veškerá témata finančního trhu od investování, financování, pojištění až po zajištění prodeje či pronájmu nemovitostí. Jsme společností, která se stará o pomoc jak fyzickým tak právnickým osobám.