Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Poděkování hasičů

"Vaše činy, solidarita a ochota pomoci byla neskutečná a my si jí nesmírně vážíme! Děkujeme! Hasiči Žebrák"

18. srpna 2023 08:04 , aktualizace 08:17

Hasiči


      O obřím požáru haly na výrobu plastů do automobilového průmyslu firmy Novares, ke kterému došlo v pondělí po jedenácté hodině u dálnice D5 mezi Plzní a Prahou, jsme vás samozřejmě informovali. Teď dorazilo i poděkování samotných hasičů všem, kteří jim při hašení nějakým způsobem pomohli a my ho samozřejmě velice rádi zveřejňujeme.


"Vážení,
     dovolte nám tímto veřejně poděkovat všem kolegům, kteří se podíleli na likvidaci mohutného požáru společnosti Novares v Žebráku. Vaše nasazení, úsilí a odvaha, kterou jste prokázali, pomohla zcela nezištně k tomu, že se požár nerozšířil na okolní budovy.
     Požár takovýchto rozměrů, výší škody a počtem zraněných hasičů, nemá v naší historii obdoby.

     Děkujeme vedení města Žebrák, panu starostovi Pavlu Horáznému, za bleskové zajištění občerstvení a energetických nápojů pro zasahující hasiče a za starost a péči během celého zásahu.

     Děkujeme sousedním společnostem, které bez váhání nabídly své požární nádrže a zajistily ochranné nápoje pro zasahující.

     Děkujeme Zdravotnické záchranná službě nejen za záchranu kolegů, ale především našich kamarádů.

     Děkujeme Městské policii Žebrák a Policii České republiky za bezproblémové zajištění průjezdů hasičské techniky a pomoc při hašení přímo v areálu.

    Děkujeme občanům města Žebrák a přilehlých obcí, kteří všem zasahujícím dodávali tolik potřebné občerstvení.

     Děkujeme SDH Braškov a Českému Červenému kříži za zajištění občerstvení a místa pro odpočinek.

     Děkujeme Vám všem za neskutečnou podporu, kterou jste nám po celou dobu dodávali byť osobně, v soukromých zprávách či v komentářích pod příspěvky.

     Vaše činy, solidarita a ochota pomoci byla neskutečná a my si jí nesmírně vážíme!

     Bez Vás by to nešlo! Děkujeme! 

                  Hasiči Žebrák"


Vše o tomto požáru zde:

Obrovský požár uzavřel dálnici D5

     V pondělí po jedenácté hodině došlo k požáru haly na výrobu plastů do automobilového průmyslu firmy Novares ležící ve Skandinávské ulici v obci Žebrák u dálnice D5 mezi Plzní a Prahou. Vítr hnal černý a čpavý dým na dálnici, takže ji policie uzavřela.

     Na místě s ohněm bojovalo více než dvacet jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů a byl vyhlášen nejvyšší stupeň požárního poplachu. Ačkoli je tento požár již ve středních Čechách, vyjely k němu i hasičské jednotky z Plzeňského kraje, konkrétně z Rokycan s velkokapacitní cisternou, z Košutky s protiplynovým automobilem a Zbiroh vyslal dvě cisterny.

     Záchranáři ošetřili 15 hasičů, kteří se většinou dehydratovali při zásahu, tři převezli k dalšímu vyšetření do nemocnice.

     „Jde o požár haly v plném rozsahu hoření a hrozí, že se oheň rozšíří i na další haly. Kouř se šíří také směrem na dálnici D5,“ uvedli hasiči s tím, že lidé v okolí by neměli větrat.

     Dálnice je v tuto chvíli uzavřena od 34. do 41. kilometru a objízdná trasa je vedena po silnici č. 605.

    „V okolí města Žebrák očekávejte zvýšený pohyb hasičských a záchranářských vozidel z důvodu požáru v průmyslové zóně,“ doplnili ještě hasiči.

     Po čtvrté hodině odpoledne hasiči oznámili lokalizaci požáru a policie otevřela dálnici D5, místo je průjezdné se sníženou rychlostí.

    Zásah skončil až ve středu po jedné hodině odpoledne, tedy po zhruba padesáti hodinách. Po posledních dopoledních kontrolách byl na místě ještě vyšetřovatel a poté předali hasiči místo majiteli.

    Škoda po požáru haly je podle policie 1,8 miliardy korun a kriminalisté požár zatím šetří jako obecné ohrožení z nedbalosti.

 

 


D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.