Žena poslala chudému generálovi víc než půl milionu

V bance si půjčila málo, peníze na účtu americké armády nestačí, takže hrozí válka

7. ledna 2020 13:36 , aktualizace 13:39

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Na policisty z tachovského oddělení hospodářské kriminality se v první polovině prosince loňského roku obrátila 39letá žena s tím, že byla na internetu podvedena neznámým pachatelem. 

     S mužem, který se vydával za amerického generála, se pořádně naivní žena seznámila prostřednictvím jedné internetové seznamky v říjnu loňského roku. Údajný voják, asi 46letý Američan, oznamovatelce uvedl, že pochází původem z Čech, kam se chce také po ukončení vojenské mise v Sýrii vrátit a usadit se natrvalo. V souvislosti s tím poškozené ženě také nabídl sňatek, s čímž dotyčná souhlasila.

     Poté se ale dle očekávání objevily nečekané výdaje. Aby mohl pan generál z armády odejít, bylo přece nutné jej vyplatit. Za tímto účelem měl s poškozenou prostřednictvím e-mailu komunikovat údajný zástupce americké armády, který postupně z nepříliš chytré oznamovatelky vylákal pod různými záminkami další peníze, šlo například o úhradu peněz za dosazení náhradního vojáka na misi či úhradu za přepravu propuštěného vojáka soukromým letadlem.
     Další částka byla požadována za nedodržení stanoveného časového limitu pro uhrazení předchozí platby. Tuto částku ale již poškozená na požadovaný účet nezaslala, protože jí peníze již došly a údajnému americkému nápadníkovi sdělila, že žádné peníze již posílat nebude.
     "Muž začal ženě vyhrožovat s tím, že nezaslání požadovaných peněz může způsobit válku mezi Českou republikou a americkou armádou," popsala mluvčí policie. Poté se již podvedená žena obrátila na policii.
     "Oznamovatelka přišla o více než 530 000 korun, kdy si část peněz půjčila v bance," uvedla dále mluvčí policie s tím, že policejní komisař ve věci zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu. 

Foto: Ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.