Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Video

Žena při nehodě na elektrokoloběžce utrpěla velmi vážná zranění

Pacientku v kritickém stavu musel do nemocnice transportovat vrtulník LZS

16. června 2023 10:52 , aktualizace 17:26

Doprava Nehody Záchranáři


     Dnes dopoledne před půl desátou došlo v ulici Pod Lány v Janovicích nad Úhlavou na Klatovsku k vážné nehodě, při které starší žena havarovala na elektrokoloběžce.
      Žena utrpěla rozsáhlé zranění hlavy, k nehodě proto vyjely všechny záchranné složky a byl povolán i vrtulník Letecké záchranné služby z Líní. Místní dobrovolní hasiči zajistili místo pro přistání vrtulníku, zatímco záchranáři ošetřovali pacientku a připravovali ji k transportu.

     "Starší žena utrpěla velmi vážná zranění a v bezvědomí se zajištěnými dýchacími cestami byla Leteckou záchrannou službou transportována na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla nám tisková mluvčí záchranářů.

     Žena podle záchranářů bohužel neměla ochrannou helmu, která by jí v tomto případě velmi výrazně pomohla a zabránila nejhorším zraněním.

     Okolnostmi nehody se nyní zabývají policisté. "Řidička elektrokoloběžky narozená v roce 1965 při projíždění ulicí ve směru od obce Klenová k centru města nepřizpůsobila rychlost jízdy a předním kolem koloběžky vjela na kryt kanálu, kde se jí kolo zaseklo, načež dostala smyk a havarovala. Žena neměla při jízdě nasazenou přilbu," popsala tisková mluvčí policie s tím, že dechovou zkoušku nebylo možné u zraněné ženy provést, proto byl zajištěn odběr krve.  

Video:  SDH Janovice nad Úhlavou

Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.