Foto

Žena se chtěla vyhnout zvířeti a havarovala

Vážně zraněného seniora z místa transportoval vrtulník LZS

středa 5. srpna 15:54 , aktualizace 16:12

Nehody

Partner článku – Mraknet

     Dnes v půl třetí odpoledne došlo na silnici 145 u Hartmanic k nárazu vozidla do stromu. Z místa bylo hlášeno vážné poranění seniora, takže na místo vyjely všechny záchranné složky a z letiště v Líních vzlétl vrtulník LZS.
    Dle prvotních informací se čtyřiapadesátiletá řidička vozu VW Tiguan chtěla vyhnout zvířeti, které jí vběhlo do cesty, ale vozidlo nezvládla a narazila do stromu. Během toho došlo ke zranění jejího osmdesátiletého spolujezdce, kterého z vraku vozu museli vyprostit hasiči.
     Záchranáři z místa letecky transportovali osmdesátiletého muže se středně těžkým poraněním do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín.
     Policisté zatím uvedli, že dechová zkouška u řidičky byla negativní a nehodu na místě řeší jejich kolegové z oddělení dopravních nehod z Klatov.

Jak v tomto případě postupovat, jsme se již kdysi zeptali těch nejzkušenějších - řidičů záchranné služby

     Neuhnout ani o kousek - to je postup, jak jsou cvičeni všichni řidiči záchranky právě pro případ střetu se zvěří: "Naši řidiči jsou trénovaní, aby při střetu se zvěří neuhýbali a volant drželi rovně ve směru jízdy. Ve velké rychlosti střetu pravděpodobně nezabráníte, ale dostanete smyk a buď skončíte v kotrmelcích v poli nebo v horším případě čelně ve stromě."

 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.