Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Žena se dvěma dětmi zaplatila za jedinou noc víc než 57 tisíc

Jednání plzeňské pobočky realitní kanceláře nyní prověřuje policie

17. března 2023 18:07 , aktualizace 18:07

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Čtyřiatřicetiletá Marijana z Ukrajiny, která v Plzni žije a pracuje jako operátorka již řadu let, se nyní dostala do velmi složité a nepříjemné situace.

     Když vloni začal válečný konflikt na Ukrajině, přivezla si do Plzně své dvě děti, jedenáctiletou Veroniku a čtrnáctiletého Ruslana. Byt, kde dosud bydlela, pro všechny tři ale začal být časem malý a tak se žena rozhodla pro sebe a své děti pronajmout si jiný byt přes plzeňskou pobočku známé realitní kanceláře.
      Byt si vybrala a v realitce 1. února zaplatila rezervační poplatek 13500 korun, o den později ještě zaplatila nájem, zprostředkovatelské služby i kauci, dohromady přes 43 tisíc. Celkem tedy Marijana zaplatila 57 220 korun.


     Marijana poté dostala klíče od bytu v Guldenerově ulici, nastěhovala si tam základní vybavení, ale po jediné noci, kterou zde společně s dětmi strávila, zjistila, že byt je prakticky neobyvatelný. Mimo jiné závady zde totiž nešlo topení a netekla teplá voda.

      To, že byl byt v naprosto nevyhovujícím stavu, nám potvrdila i kolegyně Marijany, od které si žena na nové bydlení půjčila deset tisíc korun. Vyjádření této ženy si můžete sami poslechnout ve videu.

     Žena se tedy pochopitelně rozhodla od smlouvy odstoupit, zjistila ale, že to nebude tak jednoduché. "Chtěla jsem vrátit peníze, ale prý nemám nárok. Nevrátili mi ani zálohu a kauci," popsala Marijana a pokračovala: "V realitní kanceláři mi již měsíc a půl denně tvrdí, že to řeší, ale neděje se nic. Makléřka mi nakonec řekla, ať jí s tím neotravuju, nebo mě udá na policii a teď si odjela na dovolenou!"
     Dále nám Marijana popsala, že ačkoli v bytě jsou již vyměněny zámky a bydlí zde někdo jiný, měla by podle realitní kanceláře dále platit nájem. Vše co nám Mariana uvedla, pak také doložila smlouvami, které máme k dispozici.

     S žádostí o pomoc se nakonec již zcela zoufalá Marijana, která nyní provizorně i s dětmi přežívá v jediné, zapůjčené místnosti, obrátila na právní zástupkyni. "Paní Marijana se bohužel s nikým neporadila před podepsáním smlouvy a ta je dle mého názoru velmi nevyvážená a značně nevýhodná," uvedla nám Marijanina advokátka s tím, že již bylo sepsáno odstoupení od smlouvy a celá věc se dále řeší.

     V průběhu včerejšího dne jsme paní Marijanu jednak doprovodili na policii, kde podala trestní oznámení na makléřku, a pak také navštívili realitní kancelář a chtěli vysvětlení celé situace. Žena, která s Marijanou uzavírala smlouvu, je však na dovolené v zahraničí a prý nebyl přítomen nikdo, kdo by se nám k případu mohl vyjádřit.

     Později odpoledne ale realitka otočila a její ředitelka Martina S. nám uvedla, že pokud klientka opravdu prokáže, že byt byl neobyvatelný tak se samozřejmě celá situace mění. Proč ale vše trvá již měsíc a půl, a proč k tomuto novému vyjádření došlo až po projevení našeho zájmu o tuto kauzu, nám již paní ředitelka nevysvětlila.

A trocha černého humoru na závěr smutného příběhu

     Toto je úvodní strana výše uvedené realitní kanceláře, kde se pyšní heslem "Jsme s Vámi, Ukrajino!"


 
Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.