Foto

Žena v Seatu sebevraždu nespáchala, pravý viník dle všeho ujel

Kriminalisté stále intenzivně šetří smrtelnou nehodu u Plas a vyšetřování přineslo překvapivé informace

4. září 2018 15:47 , aktualizace 16:31

     Za včerejší smrt ženy u Plas dle nejnovějších informací zřejmě může řidič kamionu, který od nehody ujel. Policisté dnes vyloučili sebevraždu, o které některá média i čtenáři spekulovali. Sebevraždu také vyloučily i naše informace, mimo jiné například to, že se žena vracela domů s nákupem, a také, že dle svého okolí k sebevraždě neměla vůbec žádný motiv.

     Mluvčí policie dnes uvedla, že policisté nehodu stále šetří a probíhají výslechy svědků, dále se zajišťují stopy, vyhodnocují se videozáznamy z okolních měst i z kamer projíždějících řidičů. Byla také nařízena soudní pitva.

     Nám se podařilo zjistit, že na vozidle byly nalezeny stopy, které ukazují na možnost bočního střetu s dalším vozidlem, konkrétně s kamionem, který nezastavil a v jízdě pokračoval. Tuto verzi potvrzuje, že krátce po nehodě proběhlo napříč několika kraji rozsáhlé pátrání po kamionu s jistými markanty.
     Nejpravděpodobnější verze tedy zatím je, že se žena narozená v roce 1977 po střetu s kamionem či nečekaném vjetí do terénu na louku udeřila do hlavy a vozidlo s řidičkou v bezvědomí pokračovalo přes louku až ke srázu, z kterého pak spadlo na trať. Pitva by mimo jiné také měla ukázat kdy a následkem čeho přesně žena zemřela.

     Zda byl kamion zadržen zatím policie uvést nemůže. Případ budeme ale nadále sledovat a budeme informovat.

Včera jsme psali

     Dle informací přímo z místa sjelo vozidlo Seat Cordoba v serpentinách nad Plasy na louku, po té jelo několik stovek metrů až ke srázu, projelo náletovými dřevinami a z výšky asi pěti metrů spadlo ze srázu na železniční trať.
     Vozidlo na trati spatřil strojvůdce lokomotivy nákladního vlaku, kterému se naštěstí podařilo včas zastavit. Ve vozidle pak byla nalezena žena bez známek života. Na místo vyrazili hasiči i záchranáři, ale ženě se již pomoci nedalo. "Lékař bohužel musel konstatovat smrt a na místo byl povolán koroner," uvedl mluvčí záchranné služby.
     "K události došlo na 31. kilometru železniční tratě, trať je uzavřena, protože zde probíhá výluka. Šetření převzali kriminalisté a totožnost ženy je zatím neznámá," uvedli policisté.
     "Vozidlo pravděpodobně sjelo do kolejiště ze stráně od silnice č. 27 a nacházelo se zde již nějakou dobu. Vlaky zde v současnosti jezdí v nestandardním režimu, což vysvětluje i pozdější objevení vraku. Naše jednotka a jednotka SŽDC zajistily místo nehody. Vyproštění vozidla bude řešit SŽDC," uvedli hasiči.

Foto: Krimi-Plzeň