"Ženu podříznu a vystřílím tady celé oddělení!"

Příprava vraždy - šílenec šel zabít ženu do Fakultní nemocnice Lochotín

2. prosince 2019 13:36 , aktualizace 14:34

Vražda Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     Minulou neděli před jedenáctou v noci došlo ve Fakultní nemocnici na Lochotíně v Plzni k zvláště závažnému trestnému činu, kdy muž chtěl zabít svoji ženu. Celému případu předcházely dřívější rodinné rozepře a v nedělních večerních hodinách vše vygradovalo.
     "Muž měl volat osmatřicetileté ženě, která pracuje ve zdravotnickém zařízení, a požadoval, aby okamžitě odešla z práce domů. To ale samozřejmě z pracovních důvodů nešlo a žena domů nejela. Muže to rozčílilo a začal jí vyhrožovat fyzickým ublížením a smrtí s tím, že jede za ní do práce," popsala mluvčí policie.
     Protože se telefonáty několikrát opakovaly, žena dostala strach a vše oznámila na linku 158. To bylo ženino veliké štěstí, protože aniž by to věděla, muž se mezitím doma ozbrojil a do nemocnice za ženou skutečně vyrazil. 
     Operační důstojník ihned na místo vyslal hlídky a policisté do nemocnice dojeli během osmi minut. Muž ozbrojený dokonce šesti noži už totiž v tu chvíli v areálu byl a vyhrožoval nejen, že svou ženu podřízne, ale také, že vystřílí celé oddělení. Policisté obsadili patro a proti šílenému muži vyrazily prvosledové hlídky vybavené i štíty a samopaly a zcela nepříčetného muže zpacifikovaly. U muže bylo zajištěno šest nožů, palnou zbraň u něj policisté nenašli.

     O případu jsme věděli, ale na žádost policie nebyl zveřejněn, abychom nemařili průběh vyšetřování.

     Poté, co byl muž v nemocnici zadržen, byl převezen do policejní cely a kriminalisté ho obvinili z přípravy vraždy. 
      "Policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje obvinili osmatřicetiletého muže ze severu Plzeňska ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu přípravy a podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby," dokončila mluvčí policie. Soudce návrh akceptoval, muže do vazby poslal a ten se tak nyní nachází ve vazební věznici. 

Další útok s nožem v Plzni:

Muž s nožem zaútočil na studenty

Muž s nožem zaútočil na studenty

02. 12. 2019, 12:29, aktualizace 02. 12. 2019, 14:33

Policisté muže odzbrojili, zadrželi a zjistili, že je těžce opilý

Foto: Ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.