Aktuálně Foto

Ženu zraněnou při havárii vozu z místa transportoval vrtulník

Řidička zřejmě nepřizpůsobila rychlost namrzlé vozovce

27. prosince 2017 05:55 , aktualizace čtvrtek 28. prosince 09:29

Hasiči Nehody

Partner článku – Prestol Holding

     Dnes po páté hodině ráno došlo na silnici 20 mezi Nepomukem a Životicemi na úrovni Mohelnice k havárii osobního automobilu, který sjel do příkopu a narazil do stromu. Po havárii zůstala ve voze zaklíněná mladá žena.
     Na místo okamžitě vyrazili profesionální i dobrovolní hasiči z Nepomuka, policisté i záchranáři, včetně leteckých z Líní. Silnice byla uzavřena po dobu záchranných a vyprošťovacích prací.
     "Řidička narazila do stromu nedaleko odbočky na Mohelnici a zůstala uvnitř zaklíněná. Aby se hasiči ke zraněné ženě dostali, museli porazit strom a na samotné vyproštění použít hydraulické zařízení. Současně připravili přistávací plochu pro vrtulník. Silnice v místě byla pokryta ledem, velitel zásahu si prostřednictvím KOPIS vyžádal SÚS s posypovým vozem. Dopravní nehoda uzavřela provoz, v šest hodin ráno se podařilo zprovoznit jeden jízdní pruh," popsala zásah tisková mluvčí hasičů.
     "Žena narozená v roce 1989 jela s vozem Toyota Yaris a pravděpodobně na namrzlé vozovce nepřizpůsobila rychlost jízdy. Vzniklá škoda byla odhadnuta na 40 tisíc korun. Přesnou příčinou havárie se dále zabýváme," uvedla tisková mluvčí policie.
     Žena byla po vyproštění a ošetření letecky transportována na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín.

Foto HZS

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost