Foto Video

Žhář v noci opět zaútočil a pokusil se zapálil další dvě auta

Během dvou nocí zapálil žhář na Slovanech již tři auta a všechny měly ukrajinské registrační značky

neděle 26. března 15:21 , aktualizace pondělí 27. března 08:54

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Včera jsme informovali o žhářském útoku na vůz Toyota Corolla s ukrajinskou registrační značkou, ke kterému došlo v Habrové ulici v Plzni v noci z pátku na sobotu. Bohužel žhář zaútočil i v noci na dnešek, opět na Slovanech a znovu si vybral vozidla s ukrajinskými registračními značkami.


     Tentokrát si žhář před půl dvanáctou vytipoval dvě za sebou stojící vozidla v Zahradní ulici. První bylo Daewoo Lanos a druhé Ford Focus. Postup útočníka byl pak stejný jako o den dříve, oheň založil v prostoru mezi zadním kolem a čerpacím hrdlem nádrže.
     Jediný rozdíl oproti pátečnímu útoku tedy byl, že pachatel se již pokusil zapálit dva vozy současně.

     V noci na dnešek měli ale majitelé vozů více štěstí. Zatímco u Daewoo se oheň stihl částečně rozhořet a zničil blatník, nárazník, podběh a dveře, u Fordu pak oheň pouze poškodil poklici zadního kola.
     Místem ale procházel náhodný svědek, hořících aut si všiml, začal je okamžitě hasit a přivolal hasiče.

     Vzhledem k tomu, že za oběma útoky s největší pravděpodobností stojí tentýž pachatel, případ si na místě převzali kriminalisté.


Včerejší článek o prvním žhářském útoku:

Žhář zaútočil na vozidlo s ukrajinskou registrační značkou
      V noci z pátku na sobotu kolem jedné hodiny došlo v Habrové ulici v Plzni k požáru zaparkovaného vozu Toyota Corolla s ukrajinskou registrační značkou. Na místo samozřejmě okamžitě vyjeli hasiči i policisté. Hasiči hořící vozidlo uhasili, ale již během jejich zásahu vše začalo ukazovat na to, že za požárem nebude technická příčina, ale spíše žhářství.

     Na místo následně dorazil vyšetřovatel hasičů, který jako příčinu požáru jednoznačně potvrdil úmyslné zapálení. Oheň pachatel založil zatím přesně nezjištěným způsobem v prostoru mezi zadním kolem a čerpacím hrdlem nádrže.

     Vozidlo patří staršímu ukrajinskému páru. Zdrcená žena na místě uvedla, že nechápe důvod útoku, protože s nikým zde nemají spory a se všemi zde vycházejí dobře. 

     "Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli samozřejmě pátrají," uvedl nám k události mluvčí policistů. ˇ
     Škoda na vozidle je předběžně vyčíslenana na téměř půl milionu korun.


 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.