Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Obyvatele Roudné děsí opakované žhářské útoky

"Včera to zapálil nám, před pár dny sousedům, teď už ohrozil i desítky hostů v penzionu. Necítíme se tu bezpečně!"

15. září 2023 19:12 , aktualizace 19:22

Hasiči

     Obyvatele Roudné děsí opakované žhářské útoky. Pravidelní čtenáři vědí, že o úmyslně zapálených požárech v Plzni na Roudné, konkrétně v Lochotínské ulici a jejím okolí, v poslední době skutečně píšeme velmi často. Jen za posledních sedm dní máme informace o dalších třech dalších úmyslně založených požárech v této lokalitě. 

"Prosím poraďte co máme dělat,
     když jsme se dozvěděli, že už tu zase hořelo, tak jsme přivolali policejní hlídku, abychom vše oznámili. Přeci jen je to již několikátý případ, který se odehrál na Roudné, tak jsme to též chtěli oznámit. Bohužel ale reakce policie nás trochu zklamala a překvapila. Již ví, kdo je viník, ale nemohou s tím nic udělat. Jedná se prý pouze o přestupek.
     Nemovitost, kde se tato událost stala, je chráněná kulturní památka z roku 1800, a tak nechceme, aby dopadla stejně, jako vyhořelá budova o kousek dál. A hlavně žhář ohrožuje i lidské životy a je jen otázka času, kdy zapálí budovu, kde někdo bude a dopadne to špatně. Opravdu nechceme čekat až nastane ten nejhorší scénář. Teprve potom se začne něco řešit, ale mělo by se tomu předcházet.

     Pokud je alespoň nějaká šance, že se s tím začne opravdu něco dělat, tak budeme rádi. Takhle se už tady necítíme bezpečně.

Děkuji
(jméno pisatelky má redakce k dispozici)

Pozn. red.: Podezřelým je podle našich informací Vlastimil H., podle mluvčí policie ale vyšetřování stále probíhá, takže zatím nebyl nikdo obviněn.


Čtvrtek 14. září devět hodin večer

     Žhář nanosil odpadky přímo před dveře do penzionu a zapálil ho. Oheň rychle rozšířil na staré vyschlé dřevo a kouř začal plnit budovu plně obsazeného penzionu.
     Hořících dveří si naštěstí všimla projíždějící hlídka městské policie. Strážníci jednak přivolali hasiče, oheň začali sami hasit, zajistili evakuaci hostů a prolití vnitřní strany dveří, kde již začínala doutnat i dřevěná podlaha chodby. Škoda na historických dveřích a vnitřních prostorách penzionu ale dosáhla několika desítek tisíc korun, takže se případem začali zabývat i policisté. "Vzhledem k tomu, že škoda byla vyčíslena na více než deset tisíc korun, zaevidovali viničtí policisté tento případ jako trestný čin poškození cizí věci a intenzivně na něm pracují," uvedla nám tisková mluvčí policie. 


Sobota 9. září půl páté odpoledne 

       Žhář ke dveřím budovy, která je chráněnou kulturní památkou z roku 1800, naskládal odpadky a hadry, které zapálil. Oheň se rychle rozšířil na historické dřevěné dveře, ale naštěstí si ho všiml kolemjdoucí muž, který zburcoval majitele a společně oheň uhasili.


Sobota 9. září devět hodin dopoledne

     Žhář před restaurací U Svatého Rocha zapálil plastový kontejner na odpad. Kontejner shořel celý a plameny bohužel částečně poškodily i schodiště do prvního patra. Hasiči po uhašení zbytků kontejneru museli prohlédnout i celou historickou budovu, protože kouř plný žhavých jisker zasáhl její střechu a hasiči se obávali možnosti skrytých ohnisek v trámoví.


Úterý 22. srpna půl druhé odpoledne

Požár opuštěné výrobní haly v areálu bývalé firmy Sykoizol v Lochotínské ulici. Podle bezdomovců obývajících sousední halu nepořádek zapálil Vlastimil H., o kterém jsme již psali v souvislosti s opakovanými požáry nedalekého domu v Lochotínské ulici.
     "Byl to Vlasta, prošel kolem nás, chvíli tam něco štrachal, pak to zapálil a šel pryč," popsal nám jeden z mužů. "Už by ho měli zavřít, nejdřív ten dům na začátku ulice, tady v té hale byl taky minulý týden malý požár a teď znovu. Co až tady zapálí nás? My tu nechceme uhořet, jsme přeci taky lidi," doplnili muž se ženou, kteří halu obývají.


Čtvrtek 17. srpna půl páté odpoledne

Dům na Roudné opět hoří, podruhé za den, po třetí za týden
    Hasiči opět vyjížděli k domu v Plzni na Roudné, o jehož rozsáhlém požáru jsme opakovaně informovali. Hasiči oheň uhasili a zjistili, že opět došlo k zapálení nově nanošeného nepořádku do budovy.

     Policistům se podařilo v přilehlém parčíku objevit dva podezřelé muže, o nichž svědci uvedli, že se měli v budově pohybovat. Oba jsou bezdomovci a jeden z nich je Vlastimil H., který je podezřelý i dalšího požáru nedaleko odtud.


Informace o prvotním velkém požáru na Roudné:

Požár na Roudné v Plzni, na místě několik zraněných

Požár na Roudné v Plzni, na místě několik zraněných

14. 08. 2023, 11:06, aktualizace 17. 08. 2023, 11:03

Obří požár budovu zcela zničil, na místě zasahují všechny záchranné složky

D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.