Foto

Žhář útočil opakovaně a způsobil milionovou škodu

Policisté díky hasičů pyromana vypátrali nedaleko požáru

pondělí 13. července 16:39 , aktualizace 17:14

Zadržení pachatele

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     K nepochopitelnému žhářskému útoku došlo ve středu 8. července v Mírové nedaleko Chodova. V pozdních odpoledních hodinách pachatel přes plot vnikl pachatel do areálu zdejší firmy a následně do haly, kde bylo uskladněno seno a sláma. V hale poté zapálil jeden z balíků slámy.
     "Následným požárem mělo dojít ke zničení téměř 400 balíků slámy a sena. Tímto svým jednáním měl muž způsobit celkovou škodu přes milion korun," uvedl tiskový mluvčí policie.

     Pachatel z místa ihned po založení požáru odjel na kole, ale po několika minutách si ho i s kolem v příkopu nedaleko obce všimli hasiči jedoucí k požáru a upozornili na něj policisty.
     "Muž se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,36 promile. Následně se muž policistům k zapálení balíků přiznal," řekl mluvčí policie s tím, že muže policisté zadrželi a převezli na obvodní oddělení k dalším úkonům.
     Kvůli rychle se šířícímu požáru byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu, na místě zasahovalo osm jednotek hasičů, kteří si čerpací stanoviště zřídili u nedalekého rybníka. Majitel objektu nakladačem vyvážel balíky slámy ven z haly, kde je hasiči ochlazovali. Zásah hasičů trval až do dopoledne dalšího dne.

     Podobného jednání se tento třiatřicetiletý muž ze Sokolovska nedopustil poprvé. V roce 2017 měl na Karlovarsku úmyslně zapálit tři kontejnery na odpad a naposledy byl policií řešen před měsícem, tedy v polovině června, když během několika hodin zapálit kontejnery na odpad v Chodově a také v jedné menší obci nedaleko.
     "Kriminalisté zahájili trestní stíhání třiatřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu poškození cizí věci," zakončil mluvčí policie s tím, že policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, což akceptoval a na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

     V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Foto PČR


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.