Foto

Dítě se pokusilo zapálit čerpací stanici

Žhář, který několik dnů děsil Dobřany, byl teprve nezletilý chlapec

31. července 2019 10:52 , aktualizace 11:26

Hasiči Zadržení pachatele

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     V poslední době se nám ozvalo několik čtenářů, že v Dobřanech zřejmě řádí žhář. Častěji než je obvyklé zde totiž podle nich docházelo k požárům například kontejnerů a popelnic.
     Vše vyvrcholilo v pondělí 29. července před půlnocí, když se neznámý pachatel pomocí paliva zbylého v hadicích pokusil zapálit stojan na čerpací stanici Benzina na třídě 1. Máje, což se mu částečně podařilo. Naštěstí si jeho počínání všiml kolem projíždějící osmadvacetiletý řidič, který žháře vyrušil a zatímco pachatel utíkal směrem k náměstí, počínající požár uhasil.
     Neúspěch ale žháře neodradil a tak na rohu náměstí T. G. M. a Lidické ulice ještě zapálil kontejner s odpadem. I v tomto případě si ohně všiml pozorný občan, obyvatel jednoho z přilehlých domů, který ucítil kouř a podařilo se mu požár uhasit ještě v zárodku. Přivolaní hasiči pak zajistili místo požáru a prolili kontejner vodou.
     Po žháři začala okamžitě pátrat policie a právě na její žádost jsme o případu neinformovali již včera, abychom nenarušili pátrání, které bylo těsně před zdárným koncem.
     Policistům se podařilo zjistit, že takto nepochopitelnou a extrémně nebezpečnou zábavu si vybral ještě nezletilý hoch, tedy dítě mladší patnácti let.
     "Chlapec byl díky cílevědomé a rychlé spolupráci kriminalistů územního odboru Plzeň-venkov společně s kolegy z obvodního oddělení Dobřany v krátké době vypátrán.
     S ohledem na věk pachatele a pokračujícímu prověřování policie nebude k případu sdělovat bližší informace,"
uvedla tisková mluvčí policie.

Foto: PČR

 


      

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.