Život oběšenému zachránili kolemjdoucí a policisté

Veliké uznání patří oznamovatelce a dvěma kolemjdoucím mužům

31. července 2018 11:48

Sebevraždy Záchrana života

Partner článku – Prestol Holding

     Včera v odpoledních hodinách bylo na tísňovou linku 158 oznámeno, že u Boreckých rybníků v Ostrově je oběšen za rám altánu muž.
     Na místo okamžitě vyrazila hlídka obvodního oddělení Ostrov. Ta za pomoci dvou kolemjdoucích muže vyzvedla a vyvlékla z oka provazu.
     "V tu chvíli čtyřiatřicetiletý muž nedýchal a nebyl mu nahmatán tep. Vzápětí policejní hlídka muže resuscitovala, použila defibrilátor, který má ve výbavě služebního vozidla, vyčistila mu ústa a vytáhla zapadlý jazyk," popsal situaci na místě tiskový mluvčí policie.
     Následně muž začal pomalu dýchat a byl cítit jeho tep. Posléze na místo přijela Zdravotnická záchranná služba, která prováděla další zdravotnické úkony a transport muže do nemocnice.
     Kromě výborné práce policejní hlídky si zaslouží velké uznání také oznamovatelka, která kromě toho, že zalarmovala složky IZS, zavolala na dva muže procházející nedaleko altánu. I těm patří velké díky, protože to byli oni, kteří do příjezdu policistůmuže drželi v takové poloze, aby mu zabránili v úplném udušení.

Foto ilustrační

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost