Foto

Šéf plzeňských fanoušků je po brutálním napadení cizinci již doma

Pokračování: "Zkopali ho tak, že mu žebra probodla plíce"

pátek 5. ledna 14:31, aktualizace pátek 5. ledna 18:31

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

AKTUALIZACE 5.1. 13,45: Samozřejmě dál sledujeme případ napadení muže několika Rumuny v Plzni na Nový rok. O tomto případu jsme jako první informovali již 2. ledna.

     Na veřejnost také prosákla informace, že napadeným mužem je neoficiální šéf plzeňských fanoušků Zdeněk Pavel a my tuto informaci můžeme potvrdit.
     Jako jediní máme k dispozici i kompletní lékařskou zprávu, která jasně uvádí výčet zranění, které napadený muž v nerovném boji s několika útočníky utrpěl.
     Dle této zprávy můžeme uvést, že napadený muž utrpěl mimo jiné i probodení plíce (pneumotorax) zlomeným osmým žebrem vlevo. Dále také rozdrcení nosních kůstek, zlomeninu očnicového oblouku a následné vpáčení kosti. Pouze vzhledem k tomu, že u pneumotorax byl naštěstí pouze drobný a tedy nebyla nutná drenáž, byl Zdeněk Pavel již propuštěn do domácí péče, ale samozřejmě je stále v pracovní neschopnosti, stejně jako jeho partnerka, která po opakovaných úderech trpí silnými bolestmi hlavy.
     Můžeme také potvrdit, že policisté se případem velice intenzivně zabývají. "V souvislosti s uváděným incidentem můžeme uvést, že kriminalisté případ podrobně dokumentují a věcí se nadále intenzivně zabývají a zjišťují všechny okolnosti. Dalším prověřováním okolností případu a na základě lékařských zpráv se nepotvrdil předpokládaný rozsah a závažnost zranění. S ohledem na stádium ve kterém se vyšetřování nachází, nemůžeme nyní k případu uvést více podrobností," uvedli dnes policisté.
     Na internetu se také objevily různé výzvy k odvetným opatřením, před kterými ale důrazně varujeme. Samotní blízcí napadeného nám uvedli, že policie dům nepravidelně monitoruje, takže není radno tropit hlouposti a je lepší počkat na závěry policie i na to, jak ve věci rozhodne soud.

Původní článek

    Na Nový rok ráno došlo v Plzni v ulici Otýlie Beníškové k velice vážnému napadení muže a následně i jeho přítelkyně. Na mužově zdravotním stavu se podepsalo zejména dlouhé a opakované kopání na zemi, takže na místo museli přispěchat záchranáři se dvěma sanitními vozy a jedním vozem s lékařem. Oba napadení pak byli transportováni do nemocnice, kdy muž byl ve vážném stavu a v bezvědomí.
     Zatímco žena vyvázla pouze s lehčími zraněními, muž je na tom velice špatně a je stále hospitalizován. Prvotní zprávy hovoří o otřesu mozku, zlomeninách a dokonce i o prokopnutém hrudním koši, kdy jedno z žeber muži probodlo plíci.
     Nám se podařilo kontaktovat přítelkyni napadeného, která nám uvedla: "Stalo se to
šest ráno na Nový rok. Byli to Rumuni co bydlí dvě patra pod námi. Nejdřív na přítele zaútočili dva a bili ho. Srazili ho na zem, kopali do něj a šlapali mu po hlavě. Pak se ještě přidal třetí, také Rumun. Hned jsem volala policii, a když jsem ho chtěla bránit, tak mě jeden taky udeřil a pak na zemi kopl do hlavy," popsala brutální útok napadená žena.
     "Mohu potvrdit, že jsme na místě zasahovali a do nemocnice po napadení transportovali muže a ženu, přičemž zranění muže byla vážná," uvedl mluvčí záchranné služby.
     "I my můžeme potvrdit, že se intenzivně zabýváme napadením a zraněním devětačtyřicetiletého muže na ulici Otýlie Beníškové. Vzhledem k tomu, že vyšetřování je v samém počátku, nemůžeme zatím uvést více podrobností," potvrdili také policisté.

K dalšímu fyzickému napadení došlo na Nový rok i v Klatovech:

Žena kuchyňským nožem zranila svého partnera

      V pondělí 1. ledna 2018 policisté z obvodního oddělení v Klatovech krátce po sedmnácté hodině přijali oznámení o fyzickém napadení. V Klatovech v domě na náměstí Míru třiatřicetiletá žena po slovním napadání se svým osmačtyřicetiletým druhem jej fyzicky napadla a kuchyňským nožem, který držela v ruce a muži způsobila zranění. Muž byl se zraněním převezen do zdravotnického zařízení a po ošetření propuštěn.
     Žena se podrobila dechové zkoušce, která byla s negativním výsledkem.
     Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a případ dále prověřuje.

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.