Foto

Ze zlatnictví si odnesl šperky za téměř dvě stě tisíc

Policie pátrá po zatím neznámém pachateli vloupání do galerie Slovany

pátek 12. srpna 18:54 , aktualizace 18:54

Krádež Vloupání

Partner článku – Delta Plzeň

     Pořádnou dávku drzost ukázal v noci z pátku na sobotu 30. července zloděj, který se vloupal do prodejny zlatnictví v galerii Slovany v Plzni. O případu jsme na přání policie nemohli informovat dříve, abychom nenarušili probíhající vyšetřování.

     Zloději se zde velmi brzy ráno podařilo vymáčknout úzké sklo mezi vchodem do galerie a výlohou zlatnictví, načež se vzniklým otvorem protáhl dovnitř.
     Podle všeho měl krádež předem velmi dobře promyšlenou, protože ihned zamířil k výloze, u které překonal zámek, nabral si z ní ty nejdražší zlaté šperky a během několika okamžiků prodejnu stejnou cestou opustil. Celé vloupání tak trvalo pouhých několik vteřin.

     Případem se samozřejmě okamžitě po oznámení začali zabývat policisté, na místo vyjel policejní technik k zajištění veškerých možných kriminalistických stop a vzhledem k výši škody si vyšetřování převzali kriminalisté.
     "Pachatel způsobil škodu v celkové výši přes dvě stě tisíc korun," potvrdila nám tisková mluvčí policie s tím, že ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krádež, policisté se případem dále zabývají a po pachateli intenzivně pátrají.


 Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.