Foto

Zloděj auto nejen vykradl, ale i zdemoloval

Cizinec si počínal jako šílenec, mimo jiné odcizil autobaterii, vytrhl naftové čerpadlo a přetrhal kabely od startéru

14. ledna 2022 13:46 , aktualizace 14:37

Cizinci Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Jídlonoš

     V neděli 9. ledna došlo na parkovišti u supermarketů Billa a Penny marketu v Přešticích k vloupání do zaparkovaného osobního vozu, kterému krom rozbití okna pachatel také vytrhal součástky z motorového prostoru.
     Policisté po oznámení krádeže vyjeli na místo a začali se případem zabývat, v rámci toho si ale nedaleko parkoviště všimli podezřelého muže, který se snažil stopovat ve směru na Plzeň. Policisté podezřelého cizince, podle našich informací Slováka, zkontrolovali a zjistili, že má u sebe odcizenou peněženku z vozidla a další věci pocházející z vnitřního prostoru vozu.

     "Padesátiletý cizinec se policistům na místě doznal, že lahví od piva rozbil skleněnou výplň u pátých dveří a vzniklým otvorem vlezl do interiéru vozu, ze kterého odcizil peněženku s doklady, autorádio, zabudované brzdové světlo ze zadních dveří, startovací kabely, autolékárničku a další drobné osobní věci poškozeného.
      Při prohledávání interiéru si muž otevřel motorový prostor a z něj poté za užití násilí odcizil zabudovanou autobaterii, naftové čerpadlo, přetrhal kabely od startéru a přitom ještě poškodil lak vozidla,"
popsala tisková mluvčí policie.

      Zloděj také policistům ukázal místo u plechové hradby fotbalového hřiště, kde do hromady písku zahrabal součástky vozu a část ukradených věcí s úmyslem se pro ně po čase vrátit. 
      Policisté muže na místě zadrželi a po provedených úkonech trestního řízení mu sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež.

Foto PČR

 Jídlonoš

Rozvoz a donáška obědů pro domácnosti a firmy • rozvoz a donáška obědů pro seniory • široký výběr jídel • pokrytí Plzeň a široké okolí