Foto

Zloděj dojel na chybějící helmu

Se zákazem řízení a na kradené motorce ujížděl policistům

26. listopadu 2020 17:17

Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Delta Plzeň

     Včera v podvečer si hlídka policistů v Plzni všimla motocyklisty, který jel na motocykl značky M Derbi Senda bez helmy. Policisté se proto rozhodli ho zastavit, ale řidič na znamení STOP, ani na výstražnou a zvukovou signalizaci nereagoval a místo zastavení začal policistům ujíždět. Policisté ho samozřejmě začali pronásledovat a v Radčické ulici u Kalikovského mlýna se jim podařilo mu služebním vozidlem zahradit cestu.
     Následnou kontrolou bylo zjištěno, že chybějící povinná výbava nebyla hlavním důvodem, proč muž ujížděl.
     "Policisté zjistili, že motocykl, na kterém čtyřiadvacetiletý muž jel, byl v uplynulém dni zaparkovaný před jedním z bytových domů v Sukově ulici v Plzni, kde se ho pachatel násilím zmocnil a následně odtlačil do úkrytu. Tam si ho v podvečer vyzvedl, nastartoval a odjel," popsala tisková mluvčí policie s tím, že po ztotožnění řidiče policisté navíc zjistili, že muž, který je policistům dobře známým recidivistou, nikdy nevlastnil řidičský průkaz a dokonce má platný zákaz řízení motorových vozidel.
     Muž se podrobil dechové zkoušce na alkohol, která byla s negativním výsledkem, test na drogy ale odmítl. Policisté muže omezili na osobní svobodě, převezli na lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu a následně na policejní oddělení k dalším procesním úkonům. 
     "Policejní komisař zahájil trestní stíhání čtyřiadvacetiletého muže z Plzně, který byl obviněn ze spáchání trestných činů krádež, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," doplnila mluvčí policie.
     Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soudce akceptoval.

Foto PČR

 


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.