Foto

Jmenuji se Marek T... a za chvíli vás okradu

Hloupost recidivisty, který na místě zanechal svůj pas, překvapila i policisty

pátek 5. srpna 15:46 , aktualizace 15:48

Cyklista Krádež Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – TUEBOR General Service

     V úterý jsme informovali o velice drzé krádeži, při které zloděj z prodejny v Přemyslově ulici ujel přímo z testovací jízdy s kolem za více než sto tisíc korun. Dnes už vám také můžeme říct, že zloděj nebyl jen drzý, ale hlavně velice hloupý.

     Policisté se případem samozřejmě okamžitě začali zabývat a v obchodě s velikým překvapením zjistili, že zloděj v prodejně nechal jako zástavu za kolo svůj cestovní pas. O tomto jsme ale v rámci nenarušení vyšetřování v předchozím článku samozřejmě informovat nemohli.

Recidivista Marek T.

      Již několikrát soudně trestaný recidivista Marek T., o kterém jsme v minulosti již psali například v souvislosti s jeho útěkem z vězení, byl policisty v krátké době vypátrán a zadržen.
     Během toho policisté také zjistili, že pouhý den před krádeží elektrokola se dopustil i další krádeže, konkrétně u náměstí Republiky, kde v nočních hodinách využil nepozornosti muže sedícího na lavičce a z ledvinky mu odcizil mobilní telefon, osobní doklady a platební kartu. Tou pak minimálně ve třinácti případech zaplatil v různých obchodech v Plzni.

     V průběhu včerejška policisté Marka T. obvinili z několika trestných činů. "Kriminalisté ve věci zahájili trestní stíhání pětatřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání pokračujícího přečinu Krádež a ze spáchání přečinu Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Takového jednání se měl dopustit i přesto, že byl v posledních třech letech za obdobnou majetkovou trestnou činnost pravomocně potrestán," uvedla tisková mluvčí policie.
     Policejní vyšetřovatel podal podnět k podání návrhu Marka T. do vazby, což soudce akceptoval. 

     Policisté aktivně pátrali i po odcizeném elektrokole, které se jim podařilo v krátké době vypátrat v Plzni. 

Původní článek: 

     V úterý krátce po deváté hodině ráno došlo v Přemyslově ulici v Plzni ke krádeži nového elektrokola z prodejny. Muž předstíral zájem o koupi elektrokola a vybral si TREK Power Fly 5 za více než 100 tisíc korun. Koupi si asi pětatřicetiletý muž podmínil testovací jízdou před prodejnou, po vytlačení kola před prodejnu na něj ale usedl a k překvapení prodavačů odjel směrem ke Kalikovskému mlýnu.

     Případem se začali vzhledem k výši škody zabývat kriminalisté. "Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Krádež, případem se zabývají a po pachateli a odcizeném elektrokole dále pátrají," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že v případě jeho dopadení mu může v pravomocném rozhodnutí hrozit až pětiletý pobyt za mřížemi.

Foto kolo stejné barvy a značky jako ukradené


TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost