Zloděj kradl v divadle J.K.Tyla, ale tvrdě narazil

Velká gratulace naší redakce míří do Velkého divadla

5. března 2017 15:42, aktualizace neděle 5. března 18:45

     Včera v noci vyrazil zloděj krást na místo, kde by to asi nikdo nečekal, vybral si totiž zákulisí Velkého divadla v Plzni. Muž si počkal na konec představení, kdy jsou vchody divadla otevřené a prostory plné odcházejících lidí a vnikl do zákulisí. Zde začal krást co mu padlo pod ruku, mimo jiné i mobily nebo peněženku zaměstnanců.
     S čím ale zloděj nemohl počítat, je pohotový, všímavý a hlavně ozbrojený zaměstnanec. Pachatele si totiž všiml jevištní mistr, zabránil mu v útěku a důrazně mu vysvětlil, že nejlepší bude zde počkat na hlídku policie.
     Dle našich informací je tento zaměstnanec divadla legálním držitelem střelné zbraně, kterou měl naštěstí u sebe v pouzdře na opasku. Pohled na zbraň pod bundou mistra jasně zloději naznačila, že by se neměl pouštět do ničeho nerozumného, vše vzdal a poslušný jako beránek vyčkal příjezdu policistů, kterým vydal vše ukradené.

Mistrovi gratulujeme, ostatní varujeme

     V tomto případě naštěstí nemusel mistr zbraň z pouzdra ani vyndat a stačilo jen, že ji měl u sebe. Zajištěný pachatel je 42letý recidivista a v těchto případech by se o jeho zadržení nikdy neměl pokoušet člověk, který v dané situaci nemá taktickou výhodu danou například početní převahou, výzbrojí nebo fyzickými proporcemi.
     Bohužel hrozí, že pachatel vás může napadnout a zranit, toto riziko se pak zvyšuje, pokud je pachatel uživatelem drog, pod vlivem alkoholu, vyhýbá se nástupu trestu nebo případně když o sobě ví, že je v pátrání.

Jevištnímu mistrovi pak samozřejmě patří zasloužená gratulace.