Zloděj při ujíždění policii ohrožoval řidiče i chodce

Po pachateli právě teď pátrají desítky policistů, psovodi i policejní vrtulník

čtvrtek 20. srpna 12:07 , aktualizace 16:43

Partner článku – Mraknet

     Na policisty Plzeňského kraje se dnes dopoledne prostřednictvím centra česko-německé policejní a celní spolupráce ve Schwandorfu obrátili jejich němečtí kolegové s žádostí o pomoc při pátrání po vozidle Mercedes Benz, odcizeném v Německu. Tento vůz se měl podle zabudovaného GPS modulu pohybovat v okolí Stříbra.
     Policisté po uvedeném vozidle začali pátrat a brzy se jim ho pomocí údajů z GPS podařilo objevit na silnici ze Stříbra na Kšice, a protože řidič vozu nereagoval na výzvu k zastavení a začal ujíždět, bylo zahájeno jeho pronásledování, do kterého se postupně zapojovalo více a více hlídek policie a nasazen byl i policejní vrtulník. 
     Pronásledování pokračovalo přes Trpísty, Pernarec a Úněšov a o tom jak bezohledně a nebezpečně si řidič kradeného vozu při ujíždění počítal svědčí například popis obyvatelky Úněšova, která nám popsala, že Mercedes s několika policejními vozy v závěsu se Úněšovem řítil vysokou rychlostí a málem smetl skupinu dělníků opravujících přechod pro chodce.
     Řidiči vozu zřejmě po chvíli došlo, že se smyčka stahuje a jeho šance ujet je mizivá a proto vůz v lese u Melchiorovy Huti odstavil a v útěku pokračoval pěšky.
     "Policisté vůz na místě zajistili a v současné chvíli po řidiči ve spolupráci s vrtulníkem intenzivně pátrají v okolí," popsala tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.