Recidivistu vypátral a zadržel teprve sedmnáctiletý kluk

Vesnice má svého hrdinu - zloděje dopadl a policii předal místní chlapec

27. srpna 2020 14:04 , aktualizace 14:16

Hrdina Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Pořádnou dávku odvahy a duchapřítomnosti předvedl v pondělí v jednu odpoledne mladý hoch v malé obci u Domažlic.

     Zloděj zde vykradl rodinný dům, kde pobral peníze, fotoaparát, digitální kameru a mobilní telefon v celkové hodnotě přes dvacet tisíc korun a z místa zmizel. Po zloději začali po vsi pátrat místní rozzuření obyvatelé. 
      Pachatel si jako skrýš vybral přístavek u jiného domu, jenže netušil, že ho v tu chvíli již sleduje místní pohotový sedmnáctiletý kluk na kole. Zloděj se na chvilku mladému detektivovi ztratil ze zorného pole, takže kluk začal prohledávat pozemek, během toho otevřel zmíněný přístavek a zloděje zahlédl. Chlapec jednal velice pohotově, dveře zase zavřel, z venku zajistil proti otevření a přivolal policii.
     Hlídka policistů byla v té chvíli nedaleko. "Policisté na místo dorazili do pěti minut a v přístavku zadrželi devětadvacetiletého muže z Tachovska, který v současné době pobývá v Plzni," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že zadržený byl převezen do policejní cely.
     Policisté dále zjistili, že muž byl v posledních třech letech za majetkovou trestnou činnost již odsouzen a není vyloučeno, že má na svědomí i další trestnou činnost. Zloděj ve zkráceném přípravném řízení převzal sdělení podezření ze spáchání přečinů krádež a porušování domovní svobody a ve středu byl muž Okresním soudem v Domažlicích odsouzen.

    Mladý hrdina prokázal nejen velikou dávku odvahy, ale i chladnou hlavu a situaci vyřešil nejlépe jak mohl. Gratulujeme!

Foto ilustrační

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.