Foto

Zloděje noktovizoru zadržel strážný

Recidivistovi nyní hrozí až osmiletý trest

pátek 16. října 11:06 , aktualizace 13:18

Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Delta Plzeň

     Včera v odpoledních hodinách v Plzni na Lochotíně v prodejně Lidl došlo k odcizení přístroje pro noční vidění. Pachatel si na prodejní ploše vyhlédl Digitální noktovizor Bino 3x20 za bezmála 2 500 korun, který vzal a bez zaplacení odnesl ven z prodejny. 
     Tohoto jednání si všiml strážný, který zloději s lupem v další chůzi zabránil a přivolal na pomoc Policii ČR. Přivolaní policisté muže na místě zadrželi a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu krádeže. 
     "V současné době jsou prováděny další úkony trestního řízení, přičemž bylo zjištěno, že sedmadvacetiletý muž není v tomto oboru žádným nováčkem a již v minulosti se se zákonem potýkal," uvedla tisková mluvčí policie.
     Zloděj se krádeže dopustil za situace, kdy byl na území České republiky usnesením Vlády České republiky vyhlášen nouzový stav a hrozí mu tak až osmiletý trest. Plzeňští kriminalisté na případu dále pracují. 


 


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.