Zloděje věcí za víc než milion korun našli ve věznici

Vykradl tři provozovny a než ho vypátrali, byl odsouzen mimo jiné za loupež

pátek 12. dubna 11:52

Krádež

Partner článku – Delta Plzeň

     Mladý muž z Karlovarska se opravdu činil a podařilo se mu ukrást věci za více než milion korun.
     Od loňského září pátrali kriminalisté po totožnosti neznámého pachatele, který se na náměstí Míru v Domažlicích vloupal do tří provozoven.
     Ze značkové prodejny mobilního operátora počátkem září ukradl 46 mobilních telefonů a finanční hotovost.
     Z drogerie o dva týdny později po vypáčení vstupních dveří ukradl zboží určené k prodeji, finanční hotovost, digitální fotoaparát a mobilní telefon.
     Poté se vloupal ještě do provozovny pizzerie, kde ukradl finanční hotovost, potraviny a dva mobilní telefony.
     Celková škoda na odcizených věcech a finanční hotovosti byla vyčíslena na 1 038 700 korun a škoda na poškozených věcech na 2 tisíce korun. Kriminalisté provedli ohledání míst činů a zajistili kriminalistické stopy, které byly podrobeny odborné expertize. Vyžádali si také kamerové záznamy z kamerového systému města, které následně vyhodnocovali.
     "Vyhodnocením všech důkazů byl zjištěn možný podezřelý, sedmadvacetiletý muž z Karlovarska, který se při výslechu ke všem skutkům doznal," uvedla tisková mluvčí policie.
     Výslech se konal ve věznici na Nymbursku. Během šetření domažlických kriminalistů byl totiž Okresním soudem v Karlových Varech odsouzen pro zvlášť závažný zločin loupež a přečin porušování domovní svobody a přečin maření výkonu úředního rozhodnutí k úhrnnému trestu odnětí svobody v délce sedmi let se zařazením do věznice s ostrahou.

Foto ilustrační


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.