Foto Video

Albertem otřásl nájezd Rumunů

Profesionální zlodějská parta chtěla z obchodu ukrást zboží za téměř pětadvacet tisíc korun

čtvrtek 21. ledna 14:44 , aktualizace 14:44

Cizinci Krádež Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Delta Plzeň

     Nákupní středisko Albert na Gerské třídě v Plzni zažilo v pondělí 18. ledna "nájezd" profesionální zlodějské party Rumunů.

     Do obchodu vešlo asi deset cizinců rozděleně a tvářili se, že k sobě nepatří. Ženy se pak v prodejně pohybovaly s nákupními vozíky do kterých všichni cizinci začali ukládat nejrůznější zboží, včetně toho, jehož prodej je momentálně vládním zákazem omezen. Jednalo se například o kosmetiku, šampóny, deodoranty, barvy na vlasy, dámské oblečení, pánské boty, ale i prací prášky a hlavně maso, uzeniny a drahé salámy.

      S prvním vozíkem naplněným po okraj poté jedna z žen zamířila k pokladnám, kde již čekal další Rumun s malým dítětem a rozptyloval pokladní. Rumunka zcela suverénně prošla bez zaplacení neobsazenou kasou, zatímco ostatní cizinci čekali u druhého, také zcela plného vozíku, zda krádež projde či nikoli.

     Zlodějku ale již samozřejmě sledovali pracovníci bezpečnostní služby, kteří jí za pokladní zónou zastavili, zajistili a následně předali přivolaným policistům.
     Ještě před příjezdem policistů strážní také zajistili ostatní cizince i druhý košík připravený ke krádeži, ve kterém bylo zboží za téměř čtrnáct tisíc korun. Když cizinci viděli, že jejich spolupachatelku strážní zadrželi, nechali narvaný vozík na ploše a pokusili se nenápadně zmizet, což se jim ale díky ostražitosti strážných nepovedlo.
     Nelze ani uvažovat o tom, že by cizinci kradli z nouze, v době zadržení totiž podle našich informací měli u sebe dohromady několik tisíc euro. Ukázalo se také, že šlo o jednu široce rozvětvenou rodinu.

     Kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřiatřicetileté ženy, která s vozíkem vyjela a obvinili ji z trestného činu krádež, ostatním cizincům bohužel krádež prokázat nelze.

     Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nás policisté požádali, abychom s vydáním článku počkali do sdělení obvinění. Policejní komisař také včera podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněné do vazby. Tento návrh soud dnes dopoledne akceptoval a Rumunka byla před dvěma hodinami do vazby transportována.

     Podobný nájezd Rumunů do obchodního centra nebyl v Plzni zdaleka poprvé. O podobném jsme informovali například i 27. listopadu, kdy vzniklo toto video:


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.