Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Pachatelé odcizili stříbro skoro za milion korun

Při domovních prohlídkách bylo nalezeno vybavení k chemickému čištění kovů, ale i střelná zbraň a pervitin

Autor: Petr Novák středa 10. dubna 12:43 , aktualizace 12:43

Drogy Krádež Vazba Vloupání Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Inter distribution


     Kriminalistům se nyní podařilo objasnit krádež drahých kovů za téměř milion korun.

     V polovině února přijela čtveřice osob do firmy zabývající se výkupem drahých kovů v jedné menší obci na Sokolovsku. Zloději zde poškodili oplocení pozemku a přešli k objektu, kde vyřízli do střechy otvor a vnikli do kanceláře. Z té pak odcizili téměř padesát kilogramů čistého stříbra, přibližně třicet kilogramů technického, tedy dosud nevyčištěného stříbra a také různé pozlacené kontakty. Vše uložili do přinesených batohů a z místa odjeli.
     Tímto svým jednáním měli podle policie majiteli společnosti způsobit škodu téměř jeden milion korun.


     Případem se samozřejmě okamžitě po oznámení začali zabývat kriminalisté a díky pečlivé práci se jim pachatele podařilo vypátrat.
     "Po provedených šetřeních a dalších úkonech byla začátkem dubna v brzkých ranních hodinách na různých místech v Karlovarském kraji zadržena pětice osob. Následně byly provedeny domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor a pozemků. Během nich kriminalisté zajistili mobilní telefony, počítače, datové disky, písemnosti o prodeji stříbra a zlata, střelnou zbraň, igelitové přepravky s obsahem krystalické látky nažloutlé a bílé látky či uhlíkovou brusku," uvedl nám mluvčí policie.

     Zajištěná střelná zbraň byla dle všeho držena nelegálně a byla odeslána na balistickou expertízu, zatímco krystalická látka byla odeslána ke znaleckému zkoumání, které by mělo potvrdit, zda šlo skutečně o pervitin. Dále bylo zajištěno i vybavení, pomocí kterého pachatelé z odcizených součástek chemicky dostávali zlato.

     Kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyř osob, které se přímo na krádeži stříbra podílely, tedy dvou mužů ve věku 40 a 53 let a dvou žen ve věku 40 a 49 let, a jejich čtyřiačtyřicetiletého společníka, které obvinili ze spáchání přečinu krádeže ve formě spolupachatelství.

     "Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí pěti obviněných osob do vazby, který jej akceptoval a na základě rozhodnutí soudu byla pětice osob do vazby vzata.
     V případě prokázání viny hrozí všem pěti obviněným za způsobenou větší škodu trest odnětí svobody až na pět let. Všichni obvinění kromě devětačtyřicetileté ženy již byli v minulosti za krádeže pravomocně odsouzeni," doplnil na závěr mluvčí.

Foto a video PČR

Inter distribution

Prodejce špičkových značkových klasických i farmářských skleníků a doplňků k nim - přímý dovozce. Vše pro zavlažování skleníků i zahrad. Poradenství a servis.