Zlodějka se vydávala za zdravotní sestru

Dvaaosmdesátiletou seniorku okradla o životní úspory

11. července 2018 11:19

Krádež

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     O případech podvodníků, kteří se vloudí do domů či bytů seniorů a poté je okradou informujeme bohužel poměrně často. V posledním případě přišla seniorka minulý týden o životní úspory.

     Ve středu 4. července mezi půl čtvrtou a půl pátou odpoledne v Plzni v Koterovské ulici dosud neznámá pachatelka předstírala, že je zdravotní sestra ze zdravotní pojišťovny s tím, že jde vrátit seniorce přeplatek za léky. Ta v dobré víře pachatelku pustila dovnitř. Podvodnice tvrdila, že má u sebe jen pětitisícovou bankovku a potřebuje vrátit. Seniorka tak musela odhalit místo, kde měla schované peníze v obálce.
     V nestřeženém okamžiku pak pachatelka ženě obálku s penězi odcizila a z bytu odešla.
     "Dvaaosmdesátileté seniorce vznikla škoda téměř 50 000 korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež spáchaný v jednočinném souběhu s přečinem porušování domovní svobody. Pachatelce hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," uvedla k případu tisková mluvčí policie.

     O podobných případech kdy zloději do bytu seniorů vnikli pod záminkou vracení přeplatků jsme informovali například v článku:

Nová vlna podvodů se šíří Plzeňskem - policie varuje

Nová vlna podvodů se šíří Plzeňskem - policie varuje

05. 05. 2018, 13:43, aktualizace 05. 05. 2018, 13:49

Podvodníci se zaměřují hlavně na seniory starší 80 let

Foto ilustrační
 

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.