Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Zmatený senior jel po dálnici v protisměru

Kvůli zbloudilému seniorovi museli policisté zastavit provoz na dálnici

7. března 2023 14:46 , aktualizace 15:16

Cizinci Dálnice Doprava

     V neděli 5. března kolem půl deváté dopoledne oznámilo několik řidičů na linku 158, že na dálnici D6 ve směru ze Sokolova na Pomezí nad Ohří, přibližně na 166. kilometru, jede vozidlo značky Škoda v protisměru.

     Řidič zjevně nevěděl kde je a zmatkoval, takže místo aby jel na Německo, jak původně chtěl, najel na sjezdu z dálnice u Chebu do protisměru, kterým pokračoval na nejbližší nájezd, kde z dálnice sjel, vrátil se na původní místo. Jenže zde zcela nepochopitelně chybu znovu zopakoval a na dálnici opět vyjel v protisměru!

     "Na místo byla ihned vyslána policejní hlídka která si na 167. kilometru dálnice D6 všimla jedoucího vozidla v protisměru. Následně policisté vozidlo předepsaným způsobem zastavili a také zastavili provoz, takže se řidič mohl bezpečně otočit a odstavit osobní automobil ke krajnici, aby netvořil překážku. Ihned na to byl provoz na dálnici obnoven," popsal situaci na dálnici mluvčí policie.

     Policisté zjistili, že vůz řídí osmdesátiletý cizinec, podle našich informací Němec, který si vůbec nebyl vědom, že vjel na dálnici do protisměru. 
     Na místo dorazila hlídka dopravních policistů, kterou řidič následoval na bezpečné místo k dořešení celé situace.


Co dělat, pokud omylem vjedu do protisměru na dálnici?

      Policisté opakovaně radí, jak se v této situaci zachovat: "Co nejdříve zastavte u kraje vozovky ideálně na levé straně z vašeho pohledu v odstavném pruhu, pokud to situace umožní. Pokud to možné není, zastavte co nejblíže u středového pásu dálnice.
      Zapněte výstražná světla, ať je vaše vozidlo vidět. Následně si oblečte reflexní vestu. Nikdo z cestujících nezůstávejte ve vozidle. Vystupte z něj a stoupněte si mimo pozemní komunikaci, ideálně za svodidla. Zavolejte na linku 158 a informujte o této události policii. Poté vyčkejte do příjezdu hlídky." 

Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.