Foto

"Ich gehe vom Einkauf Heim, und ich weiß nicht, wo ich bin?"

Zmatený německý stařík zabloudil cestou z nákupu v Chamu až do kolejiště v Plzni na Lochotíně

19. července 2021 17:05 , aktualizace úterý 20. července 16:41

Cizinci Městská policie

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Opravdu pořádně zabloudil v pátek večer cestou z nákupu německý dědeček, který způsobil poprask na křižovatce Karlovarské a Lidické ulice. Kličkujícího seniora ve Volkswagenu si všimli strážníci, když projel křižovatku z odbočovacího pruhu rovně směrem na Lochotín a málem tak způsobil dopravní nehodu.
     Strážníci se za vozidlem vydali a chtěli ho zastavit, řidič ale u odbočky na Vinice přejel mimo vozovku tramvajové koleje a zamířil směrem zpět do centra. Strážníkům se podařilo řidiče zastavit až ve chvíli, kdy z Karlovarské odbočil do Lidické ulice, kde ale najel a chtěl pokračovat tramvajovým pásem po kolejích.
     Po zastavení na strážníky za volantem čekal silně zmatený stařík, který absolutně netušil, kde se nachází a velice překvapeně, samozřejmě německy, strážníkům vysvětlil, že jel jen na nákup do obchodu v Chamu a teď jede domů. Na tom by u staršího člověka nebylo nic zvláštního, kdyby se ale nejednalo o Němce, který cestou z obchodu v obci v Německu zabloudil nejen do jiného města, ale dokonce i do jiného státu. 

    Protože stařík se choval stále zmateněji, strážníci na místo přivolali záchranáře, kteří si muže převzali a transportovali ho k vyšetření. "Protože během události bylo zjištěno, že je osmdesátiletý muž v Německu pohřešovanou osobou, převzali si záležitost k dalšímu šetření policisté," uvedla tisková mluvčí strážníků.

Foto MP a KP


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.