Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Zpráva o činnosti Městské policie Rokycany

Městská policie Rokycany registrovala v loňském roce přes šest tisíc událostí, což je oproti roku 2021 nárůst o 1100 událostí

9. března 2023 15:57 , aktualizace 15:58

Městská policie

     Městská policie Rokycany registrovala v loňském roce přes šest tisíc událostí. Nárůst oproti roku 2021 byl přes 1100 událostí.

     Městská policie v Rokycanech za loňský rok registrovala 6 173 událostí. Řešilo je 15 strážníků, kteří slouží u rokycanské městské policie. Celkem udělili strážníci blokové pokuty ve výši 615 tisíc korun. V roce 2021 bylo registrováno 4976 událostí a bylo uděleno blokových pokut za 610 200 korun. 

     Z více než šesti tisíc registrovaných událostí přijali strážníci od občanů 1 633 oznámení, podnětů a žádostí. „V 51 případech zajišťovali strážníci zdravotní pomoc spočívající například v první pomoci, přivolání zdravotnické záchranné služby či převoz na drobná ošetření. Na žádost Rokycanské nemocnice v jejím areálu zasahovali strážníci v 17 případech. Zasahují ale také v jiných organizacích či provozovnách. V 16 případech vyjížděli například na čerpací stanici, Úřad práce či na vlakové nádraží,“ doplnil velitel Městské policie Rokycany Petr Wohlmuth.

     Za uplynulý rok také strážníci uklidili 153 injekčních stříkaček. Do jejich gesce spadá mimo jiné i řešení nálezů, černých skládek nebo vraků motorových vozidel, v loňském roce se to týkalo 128 nálezů motorových vozidel, z toho vraků bylo 55.

     Dále odchytili 69 zvířat, nalezli 13 zraněných, uklidili 29 uhynulých na veřejném prostranství a zachránili 2 zvířata v ohrožení.

     Blokových pokut za dopravní přestupky udělili strážníci celkem 2 155. Za neoprávněný vjezd do pěší zóny na Masarykovo náměstí bylo 309 pokut, pokut za porušení zóny zákazu stání vozidel nad 5 tun bylo 27. Dále vydali 2 396 výzev pro pachatele přestupku na místě nepřítomného a botiček bylo použito 55.

     Blokových pokut za narušování veřejného pořádku (neoprávněný zábor veřejného prostranství, veřejné pohoršení, znečištění veřejného prostoru, noční klid apod.) bylo 129. K rodinným sporům, hádkám, drobným rvačkám či nadávání vyjížděli v 86 případech. Rušení nočního klidu pak museli městští policisté řešit v 142 případech a buzení veřejného pohoršení bylo shledáno v 53 případech.

     Přestupků na úseku odpadového hospodářství bylo řešeno 14.

Text: Tisková mluvčí město Rokycany Mgr. Adriana JarošováTUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost