Foto Video

Zřícení domu - aktuálně z Roudné

Policisté uzavřeli i Zelinářskou ulici a hasiči momentálně bourají zbytky domu

pondělí 3. srpna 19:52 , aktualizace 21:08

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Na Roudné od dopoledne pracují hasiči. Pečlivá prohlídka ukončená odpoledne vyloučila, že by se v troskách v době zřícení budovy nacházeli lidé a po bezdomovcích, kteří zde žili, byly nalezeny pouze matrace.
     Hasiči momentálně stále ještě bourají zbytky domu. Ulice Úzká a Zelinářská jsou zcela uzavřeny pro dopravu i pěší a vstup sem mají pouze obyvatelé domů. Hasiči budou budovu likvidovat až do setmění a poté střežení prostoru převezme městská policie.

Roudná pondělí 19 h

  Původní článek

     Ke zřícení domu došlo dnes před jedenáctou hodinou dopoledne v Úzké ulici v Plzni.

     Na místo okamžitě vyjely všechny záchranné složky, policisté uzavřeli okolí a hasiči zahájili pomocí termokamer a výškové plošiny průzkum, zda se v troskách budovy někdo nenachází. Na místě jsou i záchranáři, připravení pro případ, že by byl pod sutinami někdo nalezen.
     Podle informací z místa by se mělo jednat o opuštěnou budovu, využívanou k přespávání místní komunitou bezdomovců. Za zřícením by dle všeho mohla stát kombinace špatného stavu budovy a prudkých dešťů v posledních dnech, na místě ale stále probíhá šetření.
     Na místo dorazily kynoložky Lucie z SDH Zvole a Iveta z SDH Potůčky se psy speciálně vycvičenými na vyhledávání osob pod sutinami.
     Vzhledem k poškození domu byly nasazeny drony, které mapují stav a poškození domu. Na místo byli povoláni statik a pracovník Národního památkového ústavu, kteří budou rozhodovat o dalším postupu.


 

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.