Foto

Osmiletý Gabriel byl nalezen

Policisté děkují veřejnosti za pomoc při pátrání

sobota 18. ledna 01:08 , aktualizace neděle 19. ledna 15:29

Pátrání

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V noci z pátku na sobotu jsme zveřejnili žádost policie o zveřejnění pátrání po teprve osmiletém chlapci. Pátrání policie probíhalo v režimu "Dítě v ohrožení", což znamená maximálně intenzivní a jde o národní koordinační mechanismus pátrání, kdy může být v ohrožení život nebo zdraví pohřešovaného dítěte. Pátrání sdílelo více než deset tisíc čtenářů.

     Chlapec v pátek 17. ledna kolem čtvrté hodiny odpolední odešel od své babičky v Mariánských Lázních ke svému dědovi, který ho má v současné době na základě Usnesení Okresního soudu v Chebu v péči. K dědečkovi však již chlapec nedorazil.
     V sobotu odpoledne po jedné hodině pak policie informovala, že chlapec byl nalezen živý a v pořádku. My doplnili, že podle našich informací dítě policisté vypátrali chlapce ve zcela jiném městě a kraji než se ztratilo, konkrétně v Praze, a že se policisté případem nadále zabývají a šetří případnou možnou účast jiné osoby.

     Tato naše informace se později potvrdila a včera večer policie uvedla, že v souvislosti s pohřešováním dítěte byly se souhlasem státního zástupce zadrženy dvě osoby. "Byly zahájeny úkony trestního řízení ve věci Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a zatím nespecifikovaný trestný čin uvedený v hlavě čtvrté, tedy trestné činy proti rodině a dětem. V současné době se provádí úkony trestního řízení," uvedla mluvčí policie s tím, že další informace vzhledem k probíhajícím úkonům trestního řízení nemůže poskytnout. 
     Podle našich zdrojů má být zadrženou chlapcova matka, které byl chlapec rozhodnutím soudu nedávno odebrán a její známá.


 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.