Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

19letá řidička nechala grilovat psa v autě na slunci

Situace byla kritická, zvíře již kolabovalo a bez pomoci by nepřežilo

25. června 2019 15:08 , aktualizace 16:52

     "Hloupost lidí nezná mezí!", jakými jinými slovy snad lze komentovat jednání teprve devatenáctileté dívky, která přes desítky varování na všemožných místech nechala svého pejska v rozpáleném autě na parkovišti.
     Strážníci byli v pondělí odpoledne upozorněni na psa, kterého někdo nechal na slunci v zaparkovaném autě na parkovišti v Divadelní ulici v Plzni. Auto sice mělo nastevřené okénko, ale v tomto tropickém počasí to bylo samozřejmě zcela nedostatečné.
     Pomoci najít majitele auta se snažili i lidé z místních firem, ale k vozidlu se nikdo nehlásil, Jeden z prodejců se dokonce pokoušel auto ochladit, ale zvíře již bylo prý v autě nejméně čtyřicet minut a již špatně reagovalo. 
     Strážníkům se majitelku vozu sice podařilo zjistit, ale dívka nepocházela z Plzně, hlídka tedy vyhodnotila situaci jako kritickou a strážníci vnikli do auta tak, že se městské policistce podařilo prostrčit ruku okénkem, otevřít dveře auta a psa osvobodit. 
     Strážníci okamžitě dali zcela dehydrovanému trpasličímu špicovi napít, vzali ho odpočinout do stínu na svoji služebnu, kde ho ještě chladili. Za stěračem auta pak nechali strážníci majitelce vozu vzkaz kde psa najde, rovnou i společně s výzvou za spáchaný dopravní přestupek, kdy slečna ještě nezaplatila parkovné. 
     Teprve 19letá řidička a hlavně velmi nezodpovědná majitelka zvířete, si na služebnu pro pejska přišla za další až asi dvě desítky minut. Bez zásahu pozorných lidí a strážníků by pejsek již pravděpodobně v autě nežil.

Pes v autě - rozbít okno ano či ne?

Pes v autě - rozbít okno ano či ne?

25. 06. 2019, 16:37, aktualizace 25. 06. 2019, 17:06

Kde je hranice? V rozpáleném autě může zvířeti hrozit i smrt, vás ale mohou zase trestně stíhat.

Foto: MP

 


D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.