900 litrů nafty, 200 vánočních stromků nebo 14 elektromotorů za skoro milion korun

Někteří zloději nejsou troškaři

22. listopadu 2017 13:15 , aktualizace 13:23

Krádež

      V době od 17. do 20. listopadu neznámý pachatel v areálu firmy v obci u Klatov z palivových nádrží zaparkovaných nákladních vozidel odčerpal 900 litrů motorové nafty. Poškozené společnosti vznikla škoda přesahující sedmadvacet tisíc korun.

      Krádež vánočních stromků oznámil poškozený na obvodní oddělení v Sušici. V uplynulých dnech měsíce listopadu neznámý pachatel v obci u Sušice odcizil z oploceného pozemku celkem 200 stromků kavkazské jedle. Stromky byly již připraveny k odvozu. Výše škody činí sedmdesát tisíc korun.

    Oznámení o krádeži finanční hotovosti přijali policisté na obvodním oddělení také v Sušici. V obci u Petrovic u Sušice neznámý pachatel v objektu restaurace z pokoje odcizil finanční hotovost ve výši 10 tisíc korun.

    "Policie v uvedených případech zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež," řekla nám tisková mluvčí policie.

    Plzeňští kriminalisté se zabývají nahlášenou krádeží, ke které došlo v době od 13. do 21. listopadu na stavbě jedné z firem v obci Dýšina. Neznámý pachatel v prostoru objektu demontoval ze součástí jeřábu připravených k montáži 14 speciálních pojezdových dvourychlostních elektromotorů s brzdou a příslušenstvím.
    "Svým jednáním způsobil poškozené firmě škodu ve výši 850 000 korun. Ve věci kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a trestného činu poškození cizí věci, případem se dále intenzivně zabývají a po pachateli či pachatelích pátrají. V případě odhalení pachatele mu za tento čin hrozí v pravomocném rozsudku až osmiletý pobyt za mřížemi. V případě jakýchkoli poznatků, které by napomohly objasnit tento případ, žádáme občany, aby zavolali na linku 158," uvedla tisková mluvčí policie k tomuto případu.

Foto ilustrační