Foto Video

Nehodu "šetřil" muž mnoha tváří - lékař, právník i šéf zároveň

Těžce opilá řidička smetla semafor, poté ji přijel zachránit opilý a zfetovaný právník s označením lékař ve službě

3. prosince 2021 17:21 , aktualizace pondělí 6. prosince 18:40

Alkohol Drogy Nehody

Partner článku – Klimahome

     K velmi vážně vypadající havárii osobního vozu došlo ve čtvrtek kolem desáté hodiny večer na křižovatce ulic Tyršova a sady 5. května v Plzni.

     Osobní vůz Škoda jedoucí od pivovaru směrem k OC Plaza zde náhle vyjel vpravo ze silnice a v prostoru přechodu pro chodce smetl sloup semaforu. Náraz byl tak silný, že sloup přerazil a odhodil několik metrů, vůz s utrženým kolem poté zůstal stát v křižovatce. 


     Jako první na pomoc posádce vozu vyrazila řidička, která na křižovatce stála s autem na červené. "To auto jelo proti mě, najednou vyjelo vpravo a smetlo ten sloup. Vyběhla jsem k němu, nějaký kluk právě vylézal ven a na místě řidiče seděla slečna. Protože se z pod kapoty vozu kouřilo, otevřela jsem dveře a vytáhla jí z vozu," popsala nám přímo na místě svědkyně.

Kdo vlastně řídil?

     Přivolaným policistům však začala dvojice v rozporu s výpovědí svědkyně tvrdit, že prý řídil muž. "Policisté se dopravní nehodou dále zabývají a zjišťují, kdo v době havárie vlastně řídil, zda žena narozená v roce 2001, která při dechové zkoušce na alkohol nadýchala 1,8 promile, a nebo muž narozený v roce 1992, který při dechové zkoušce nadýchal 0,8 promile," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že oba byli převezeni na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve a v současné době probíhají procesní úkony jako výslechy svědků i prověřování kamerových záznamů.

Lékař ve službě, právník i šéf zároveň

     Tato havárie však měla neméně zajímavé pokračování. Ještě v průběhu řešení události přijelo na místo vozidlo Audi s označením "Lékař ve službě" za oknem a zcela nelogicky zaparkovalo na chodníku přímo u přechodu pro chodce. Chování řidiče nám popsala svědkyně, která před tím vytahovala opilou řidičku z havarovaného vozu. "Přijel sem s tím nějakej mladej chlapík a hned jak vystoupil, začal být na policisty arogantní, nejdřív jim tvrdil, že je nadřízený toho kluka z nabouraného auta, pak zase, že je jeho právní zástupce." 

     Způsob zaparkování i mužovo chování se policistům samozřejmě zdálo podivné, a proto jej vyzvali k provedení dechové zkoušky a raději i testu na drogy. "Dechová zkouška provedená u muže narozeného v roce 2000 vyšla s pozitivním výsledkem 0,74 promile alkoholu a pozitivní byl i provedený test na omamné a psychotropní látky, který ukázal přítomnost kokainu," uvedla mluvčí policie k tomuto řidiči s tím, že i tomuto případu se policisté samozřejmě dále věnují.

     Na místo nehody museli být povoláni pracovníci dopravních podniků, kteří zajistili zdemolovaný sloup semaforu a ještě dnes po celý den probíhaly jeho opravy.


 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.