Agresivní soused, napadený muž i opilci, kteří nechtěli platit

Několik případů, které museli strážníci v Plzni o víkendu řešit

Partner článku – Avalon Wellness

     Záchranáři a strážníci městské policie zasahovali u události, která se stala v pátek odpoledne v Plzni ve Skupově ulici.
     Na chodbě jednoho z domů zde měl muž demolovat zařízení a bouchat na dveře oznamovatelky události. Strážníkům se po příjezdu na místo podařilo od oznamovatelky získat klíče od chodby, kde nalezli jejího souseda ležet v teplákách a košili před dveřmi jejího bytu. Všude byl značný nepořádek, rozházená obuv a rozlámané plastové pořadače na drobné předměty.
     "Devětapadesátiletý muž zpočátku nekomunikoval, pouze kroutil hlavou na znamení, že není zraněn. Přivolaní záchranáři si ho kvůli jeho nestandardnímu chování převzali do své péče.
     Strážníkům se podařilo zjistit, že nejde o první takovéto jednání muže.  Na chodbě se má údajně často pohybovat nahý, či v rozepnutém županu. Den, kdy se záležitost stala, se měl vrátit údajně z hospitalizace,"
uvedla tisková mluvčí strážníků.

     Dramatickou noční službu má za sebou recepční z hotelu v centru města. Do hotelu, kde pracuje, totiž v neděli kolem čtvrté hodiny ranní vběhl zraněný muž s tím, že se tam potřebuje ukrýt.
     Na místo ihned po přijatém oznámení na lince 156 vyjela hlídka strážníků. Při vstupu do recepce našli ležet se zakrváceným a potlučeným obličejem a z dechu mu byl cítit alkohol.
    Strážníkům muž uvedl jen to, že byl napaden skupinou mužů, dále o situaci nechtěl hovořit a událost nechtěl řešit.
     Hlídka mladému muži poskytla nezbytnou první pomoc, a protože si stěžoval na bolest hlavy a nevolnost, dorazili i záchranáři, kteří si ho převzali do péče.
     Mladý muž byl strážníky poučen o možném postupu dořešení dané situace. 

     V neděli odpoledne zaměstnala strážníky městské policie a policisty opilá dvojice, která odmítla v baru Riegrově ulici zaplatit účet. 
     Obsluha se marně pokoušela přemluvit dvojici zákazníků k zaplacení útraty.
     "Když dorazila hlídka strážníků na místo, sedmatřicetiletý muž a jednatřicetiletá žena tvrdili, že u sebe nemají peníze a ani doklady. Strážníci je tedy upozornili, že budou předvedeni k prokázání totožnosti na PČR a v tu chvíli se situace vyhrotila.
     Muž vstal od stolu, strhl ze sebe bundu a vydal se se zdviženýma rukama proti hlídce ve snaze zaútočit. Vzápětí tak skončil na zemi s rukama v poutech.
    Poté hlídka muže i ženu vyvedla z prostoru baru ven na ulici, kam si přivolala hlídku PČR, aby ověřila totožnost obou osob. Strážníci vyzvali dvojici k podstoupení dechové zkoušky. Muž nadýchal 2,43 promile, žena pak dokonce 3,17 promile alkoholu.
    Venku navíc začala být agresivní i žena, neustále sprostě vykřikovala a kopala kolem sebe. Jelikož na výzvy k uklidnění nereagovala, také skončila s rukama v poutech,"
popsala mluvčí strážníků.
    Povedenou dvojici pak strážníci převezli k vystřízlivění na záchytku, po vystřízlivění se budou zpovídat z přestupkového jednání. 

Foto ilustrační

Avalon Wellness

V chladném zimním počasí nás více, než kdy jindy, láká vyhřátá sauna nebo třeba vířivka plná bublinek. Kam se vydat za těmito relaxačními zážitky? Ať už jsou vaše nároky jakékoli, na své si přijdete v Avalon Wellness.