Foto Video

Agresor dostal pořádně nařezáno

Kopí a meč nahradilo koště a smetáček, boj dvou Davidů s jedním Goliášem však nepostrádal heroičnost

3. února 2021 17:02 , aktualizace pondělí 8. února 14:31

Alkohol Napadení

Partner článku – Jídlonoš

     S agresivními opilci a narkomany má jistě své zkušenosti mnoho obyvatel města. Často se jedná o žebrání cigaret či drobných, pokřikování nebo nadávky a bohužel občas dochází i k fyzickému napadání. K obdobnému případu došlo i včera v centru Plzně, ale s takovým koncem konfliktu útočník určitě nepočítal a asi na něj dlouho nezapomene!

     Vše začalo včera kolem čtvrté hodiny odpoledne v Prešovské ulici a v sadech Pětatřicátníků, kde podle více svědků muž nejprve jen vulgárně pokřikoval po kolemjdoucích, ale byl stále agresivnější a proti několika lidem dokonce vykročil s napřaženými pěstmi. Poté se přesunul na Palackého náměstí, kde se pěstmi pokusil rozbít několik výloh a jako další cíl si vybral stánky s rychlým občerstvením. "Ten opilý a zřejmě i zfetovaný muž se nejprve pokusil rozbít sklo u stánku s kebabem a pak se do něj pokusil vniknout, ale naštěstí jsem byl zamčený zevnitř. Poté vyrazil do sousedního stánku z pizzou, mlátil do skleněných výplní a pak se pokusil i vniknout dovnitř," popsal nám prodavač. 
      "Pak se zase vrátil ke stánku s kebabem a pokoušel se několikrát vyrazit dveře," popisoval dále prodavač a pokračoval: "Vyšel jsem ven, ale rovnou jsem schytal asi dvě pěstí do obličeje."

Prodavačovu výpověď nám potvrdil i majitel obou stánků, se kterým jsme mluvili dnes.

     Stánkař, téměř poloviční než útočník, se zcela pochopitelně začal bránit koštětem a kolega z vedlejšího stánku mu přispěchal na pomoc, pro změnu vybaven smetáčkem. Protože agresor, evidentně pod vlivem alkoholu, stále pokračoval v útocích, vypukla bitka úklidové prostředky versus hrubá síla. Malí, ale horkokrevní stánkaři začali brzy vítězit, muže zpacifikovali a na místo přivolali policii.

      Policisté po příjezdu na místo nalezli muže ležet na zemi mezi stánky a krvácet z drobné ranky na čele, takže mu chtěli pomoct. Co ale nečekali, bylo, že muž zaútočí i na ně. "Policisté zatím nevěděli, k čemu na místě došlo a chtěli muži pomoci. Ten se ale místo vděku začal chovat agresivně, policistům nadával a obvinil je, že mu menší tržnou ránu na hlavě způsobili oni. Když ho policisté uklidnili, ukázalo se, že je silně pod vlivem alkoholu a nadýchal tři promile. Policisté ho tedy omezili na osobní svobodě a odvezli ho do protialkoholní záchytné stanice," doplnila včerejší příběh mluvčí policie s tím, že případ samozřejmě dál šetří.

Video zdroj TV Nova a svědci

Jídlonoš

Rozvoz a donáška obědů pro domácnosti a firmy • rozvoz a donáška obědů pro seniory • široký výběr jídel • pokrytí Plzeň a široké okolí