Foto

Akce Potok "vyplavila" několik laboratoří na výrobu pervitinu

Osm členů gangu bylo obviněno, dva jsou na útěku a byl na ně vydán Evropský zatýkací rozkaz

13. září 2023 13:59 , aktualizace 14:51

Drogy Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical


     Kriminalisté z Národní protidrogové centrály v rámci akce s krycím názvem Potok rozbili další gang výrobců pervitinu. Tato  velmi dobře organizovaná skupina dovážela léky s obsahem pseudoefedrinu z Rumunska, Polska a především ze Srbska.     
     "Prekurzory vyloupané z blistrů, ve kterých jsou od výrobce zabalené, pašovali ukryté ve speciálně upraveném autě. Léky poté rozdělovali dalším členům skupiny, kteří z nich na několika místech v Plzeňském kraji a v budově bývalé konírny někdejší továrny na Bruntálsku vyráběli pervitin. Ten pak distribuovali v celé České republice," popsala nám činnost skupiny mluvčí policie.

     Při domovních prohlídkách a prohlídkách jiných prostor byly zajištěny tři kompletní laboratoře pro výrobu metamfetaminu včetně velkého množství chemických látek a toxických roztoků. Zajištěn byl samozřejmě i pervitin a tablety s pseudoefedrinem připravené k další výrobě drogy.

     Dále pak kriminalisté zajistili sedm motorových vozidel a patnáct mobilních telefonů používaných při páchání trestné činnosti, sněhovou frézu, nelegálně drženou střelnou zbraň a finanční hotovost - téměř 850 tisíc korun a přes tři tisíce eur.

     Na základě výpovědi jednoho z obviněných policisté v rámci domovní prohlídky vykopali z hliněné podlahy pod schody jednoho z domů pomocné chemické látky pro výrobu metamfetaminu, konkrétně jód a fosfor, který je navíc nebezpečnou chemikálií, protože je to vysoce hořlavá látka.

     "Kriminalisté za dovoz, výrobu a distribuci drog v nejpřísnější právní kvalifikaci obvinili osm lidí, z nichž je pět stíháno vazebně. Dva lidé, žena a muž, jsou na útěku ve Španělsku, kde podle informací policie pokračují v trestné činnosti. Na oba byl vydán Evropský zatýkací rozkaz a příkaz k zadržení. Všem těmto osmi lidem hrozí trest deset až osmnáct let vězení.

     Další žena, která sice nebyla součástí organizované skupiny, ale o trestné činnosti věděla a pomáhala s ní svému manželovi, je vyšetřována na svobodě a hrozí jí dva až deset let odnětí svobody," dokončila mluvčí policie.

Foto PČR

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.