Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Afričan zbil a těžce zranil revizora!

Na místě zasahuje několik hlídek PČR, MP a také záchranáři

8. září 2016 12:25 , aktualizace 12:25

K útoku došlo před krátkou chvílí na Doudlevecké třídě v Plzni. Revizor zde kontroloval cestujícího, dle našich informací muže, s kterým byly opakované problémy a vícekrát byl agresivní na zaměstnance dopravních podniků nebo jiné cestující.

Ani tentokrát se muž původem z Afriky nezachoval jinak a revizora, který zde byl sám, brutálně napadl. Muž vedl útok zákeřně na oči revizora a způsobil mu těžké zranění oka.

„Na místě jsme zasahovali a muže transportovali do Fakultní nemocnice Lochotín,“ potvrdil nám mluvčí záchranářů. Naše informace z nemocnice bohužel nejsou dobré, zraněný revizor je již v narkóze na operačním sále.

Podezřelého zajistila policie, která nyní intenzivně pracuje na objasnění všech okolností případu.


AKTUALIZACE:

Včera jsme informovali o případu napadení a těžkého poranění revizora v trolejbusu. Případ vzbudil váš obrovský zájem a článek četlo více než 25 tisíc lidí.

Máme již k dispozici vyjádření mluvčí dopravních podniků, které popisuje jak k napadení došlo: „Ve čtvrtek 8. září nastoupil revizor krátce před 13. hodinou do trolejbusu ve stanici Zimní stadion směr centrum. Revizora si všiml cestující, který již ve voze jel, náhle se zvedl a chtěl si označit jízdenku. V tomto záměru mu revizor zabránil a cestující jej následně bez jakéhokoli varování udeřil pěstí do obličeje a rozbité brýle způsobily revizorovi poranění oka, na které ihned přestal vidět. Přestože revizor silně krvácel, cestujícího ještě udržel na místě až do příjezdu policie. Policii i záchrannou službu zavolal některý z cestujících."

Nám se podařilo zjistit, že vážná zranění revizorovi způsobily kusy jeho brýlí, právě po silném úderu pěstí do obličeje. Muž je již po složité operaci, ale zřejmě ho čekají ještě další. Samozřejmě je stále v nemocnici.

Z rozsahu zranění můžeme usuzovat, že policisté budou případ kvalifikovat minimálně jako ublížení na zdraví, kdy pachateli hrozí až 3 roky vězení, ale v případě, že se funkce oka nepodaří lékařům zachránit nebo v plném rozsahu obnovit, lze případ kvalifikovat i jako těžké ublížení na zdraví, kdy pachateli hrozí až 10 let. Tento muž není policii neznámý a v minulosti již řešili jeho fyzické potyčky i s jinými lidi.

„Celá naše společnost je šokována brutalitou útoku a napadeného kolegu maximálně podpoříme. Zároveň se pokusíme urychlit osazení vozů kamerovým systémem, abychom zvýšili bezpečnost nejen cestujících, ale i našich zaměstnanců,“ uvedlo k napadení vedení dopravních podniků.