Foto

Řidiči pod vlivem alkoholu i drog - děsivý přehled

Stručný přehled opilých a zdrogovaných řidičů za posledních pár dní

14. listopadu 2017 15:16

Alkohol Nehody Záchytka

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V pátek jsme čtenáře upozorňovali na několik případů řidičů pod vlivem alkoholu a slíbili, že se k tomuto tématu po víkendu vrátíme a uvidíme, kolik lidí zase vyjede pod vlivem.
     Bohužel jsme měli dobrý odhad a opět mnoho řidičů usedlo za volant vozu pod vlivem alkoholu nebo drog. Část z těchto řidičů skončila v lepším případě pouze v rukách policie a v horším pak v péči záchranářů.

  • Sedmadvacetiletá žena jela ve vozidle značky Volkswagen Golf obcí Osek. Při kontrole se řidička podrobila testu na přítomnost omamných a psychotropních látek a dechové zkoušce. Dechová zkouška byla negativní, ale test na drogy byl s pozitivním výsledkem na pervitin. S ohledem na pozitivní test následovalo lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Policisté řidičce zakázali další jízdu a zadrželi ji řidičský průkaz. Po obdržení výsledků z krve bude ve věci dále rozhodnuto.
  • V sobotu se před jízdou posilnil čtyřiačtyřicetiletý muž. Toho hrádečtí policisté zastavili v dopoledních hodinách v obci Dobřív. Při kontrole se řidič podrobil dechové zkoušce. Naměřena mu byla hodnota 0,9 promile alkoholu. Policisté řidiči zakázali další jízdu, zadrželi mu řidičský průkaz a jeho jednání, které kvalifikovali jako přestupek, oznámili příslušnému správnímu orgánu k projednání.
  • Dalšího řidiče zastavili policisté v neděli dopoledne v Holoubkově. Řidiče ve vozidle značky Ford Ka policisté při kontrole vyzvali k předložení dokladů předepsaných k řízení a provozu vozidla. Tyto v pořádku předložil a následně byl padesátiletý muž vyzván k provedení dechové zkoušky. Přístroj detekoval téměř 0,7 promile alkoholu v dechu. Navíc se měl řidič dopustit přestupku, jelikož nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem. Policisté s ohledem na pozitivní dechovou zkoušku řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Jeho jednání kvalifikovali jako přestupek, který oznámí příslušnému správnímu orgánu k vyřízení.
  • V sobotu ve Stodě kontrolovala hlídka z obvodního oddělení vozidlo tovární značky Daewoo Matiz, které řídila třicetiletá žena. Řidička předložila veškeré doklady předepsané k řízení a provozu motorového vozidla. Následně byla řidička policisty vyzvána, aby se podrobila testu na návykové látky. Detekční jednotka byla pozitivní, a to na látky pervitin a marihuana. Policisté ženu následně převezli do lékařského zařízení, kde se dobrovolně podrobila vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. Řidička je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
  • Policisté z obvodního oddělení Stříbro šetří jednání muže, který měl řídit pod vlivem návykových látek. Ve Stříbře v ulici Revoluční zastavila policejní hlídka osobní vozidlo značky Peugeot, které řídil třicetiletý muž. Policisté řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky a testu na drogy. Požití alkoholu bylo vyloučeno, avšak test na drogy byl pozitivní na pervitin. Na základě toho byl řidič převezen na lékařské vyšetření a odběr krve.
  • V sobotu v noci ohlásil projíždějící motorista strážníkům sloužícím v Dobřanech, že mezi Dobřany a křižovatkou na Vysoké je vozidlo v příkopu. Po příjezdu a kontrole strážníci zjistili, že muž za volantem vozu je zdravotně v pořádku a z jeho dechu táhne alkohol. Na dotaz, zda před jízdou pil, přiznal, že zkonzumoval asi pět piv, a navíc doznal, že má zadržený řidičský průkaz. Provedení dechové zkoušky však strážníkům opakovaně odmítl. Celou záležitost si k šetření převzala Policie ČR. Policistům muž nadýchal opakovaně více než 1,5 promile. Řidič je tak podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
  • V neděli odpoledne došlo na silnici mezi obcemi Klenčí pod Čerchovem a Draženov k dopravní nehodě. Sedmačtyřicetiletý řidič osobního vozidla tovární značky Volvo jel od Klenčí pod Čerchovem na Draženov. S vozidlem vjel na pravou krajnici a dále do pravého silničního příkopu, kde havaroval. Dopravní nehoda se obešla bez zranění osob. Policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce. První odborné měření bylo s výsledkem pozitivním 2,55 promile alkoholu v krvi, opakovaná zkouška ukázala výsledek 2,44 promile alkoholu v krvi. Řidič přiznal požití alkoholických nápojů před jízdou, ale podrobit se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v lékařském zařízení odmítl. Dále dopravním policistům při šetření dopravní nehody nepředložil řidičský průkaz, občanský průkaz ani osvědčení o registraci vozidla.
  • V neděli jel z obce Dubová Lhota na Janovice nad Úhlavou řidič s osobním vozidlem tovární značky Renault Megane Scenic. Policisté z obvodního oddělení v Nýrsku řidiče zastavili v obci Veselí před jedenáctou hodinou večer. Policisté muže vyzvali k provedení dechové zkoušky, ale řidič se této zkoušce odmítl podrobit. Muž byl policisty převezen do zdravotnického zařízení v Klatovech, kde se odmítl podrobit lékařskému vyšetření i odběru krve. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a je podezřelý ze spáchání přestupků.
  • Další den okolo čtvrt na dvanáct v noci jel padesátiletý muž z Plzně s osobním vozidlem Dacia Lodgy po místní komunikaci v obci Dolany na obec Svrčovec. V obci Svrčovec vjel u restaurace vpravo mimo komunikaci, kde poškodil zaparkované nákladní vozidlo značky Man. Řidič poté s vozidlem pokračoval v jízdě, na konci obce vjel do protisměru a havaroval v levém silničním příkopu, kde s vozidlem narazil do betonové propusti. Po dopravní nehodě řidič z vozidla vystoupil a odešel. Hlídkou policistů byl zjištěn při chůzi směrem do obce Balkovy. Na výzvu se odmítl podrobit dechové zkoušce na alkohol.

Tento výčet bohužel zdaleka není úplný, je to pouze část případů, které se udály za poslední dny.

Foto: ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.