Alkohol, pervitin a zákaz řízení

Řidič měl k pokusu o útěk před policisty hned několik důvodů

čtvrtek 13. srpna 10:51 , aktualizace 11:36

Alkohol Drogy Zadržení pachatele

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     Na pořádné potíže si včera ve dvě hodiny odpoledne zadělal řidič v Nové Vsi u Horšovského Týna. 
     "Třicetiletý muž řídil osobní motorové vozidlo Ford Focus, při spatření policejní hlídky zaparkoval před vjezdem na pozemek a pokusil se o útěk," popsala tisková mluvčí policie chování, které samozřejmě vzbudilo pozornost policistů. Ti prchajícího muže dostihli a následně podrobili kontrole. Ukázalo se, že k útěku měl muž více než jeden důvod.
     "Policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídil opilý a odborné měření elektronickým přístrojem bylo s pozitivním výsledkem 0,25 promile alkoholu v krvi. Pozitivně reagoval i orientační drogový test, a to na přítomnost pervitinu," uvedla mluvčí policie s tím, že z dostupných evidencí dále policisté zjistili, že má muž rozhodnutím Okresního soudu Domažlice uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel na dobu 36 měsíců, tedy od března 2020 do března 2023.
     Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dopravní policisté se případem dále zabývají.

Foto ilustrační


Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.