Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Podívejte se, jak „udělali“ Alzu

Kriminalisté nám dnes poskytli video vyrabování Alzy - poznáte pachatele?

30. dubna 2021 09:48 , aktualizace 12:15

Krádež Pátrání Vloupání

    Již minulý týden jsme jako první informovali o vloupání do prodejny Alza v Plzni v parkovacím domě Rychtářka, ke kterému došlo v noci ze čtvrtka na pátek 23. dubna před čtvrtou hodinou ráno. "Dosud neznámí pachatelé vnikli do prodejny násilím a odcizili zboží za téměř půl milionu korun. Jednalo se o mobilní telefony, tablety, notebooky a profesionální fotoaparát v hodnotě několika desítek tisíc korun. Zloději v prodejně poškodili skleněné dveře a stůl na vystavené telefony. Svým jednáním způsobili poškozené společnosti celkovou škodu přes půl milionu korun," uvedla dnes mluvčí policie s tím, že v rámci prověřování získali mimo jiné kamerový záznam, na kterém jsou zachyceni pachatelé.


     Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osoby zachycené na přiloženém kamerovém záznamu fotografiích nebo na kamerovém záznamu, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158. Obličeje si sice pachatelé maskovali, ale někdo by je mohl poznat například podle oblečení či pohybů.

Původní článek

     Do prodejny Alza se vydali dva pachatelé, kteří měli celou akci zjevně předem velmi dobře promyšlenou a naplánovanou. Na místo totiž dorazili vybaveni zcela novými bouracími kladivy, kterými se během několika vteřin probourali hlavním vstupem do prodejny, vběhli dovnitř a začali brát pouze ty nejdražší mobilní telefony. Vloupání samozřejmě spustilo poplach elektronického zabezpečovacího systému, a protože operátor na kamerách v prodejně přímo viděl řádění zlodějů, okamžitě vyslal na místo jak hlídku bezpečnostní služby Tuebor GS, tak i další hlídky policie.
     Zloději se zaměřili na nejnovější modely značek Apple a Samsung, a během pouhých necelých tří minut, než hlídky dorazily na místo, jich pobrali víc než dvě desítky. Obchodu tak způsobili škodu v přibližné výši téměř půl milionu korun a z místa bleskurychle uprchli.
     Policisté zajistili místo vloupání a po pachatelích začali v okolí intenzivně pátrat. Na místo byl povolán technik, který zajistil maximální možný počet stop ve vykradené prodejně, na rozbitých vstupních dveřích i na pohozených palicích, které zloději na místě nechali. 

     Foto KP, video PČR 


TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost