Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

V toxické psychóze najel autem do domova seniorů

Policie obvinila Josefa K. ze zabití stařenky a hrozí mu až šestnáct let

26. května 2021 13:01 , aktualizace 13:36

Drogy Smrt

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

Aktualizace:

      Policie po roce ukončila prověřování loňského případu, kdy na konci května dvaatřicetiletý Josef K. najel autem do domova pro seniory v Tachově. Škodou Fabia projel skrz dvojité prosklené vstupní dveře a zastavil se až v hlavní chodbě. Při havárii došlo v domově ke zranění třiadevadesátileté seniorky, která bohužel později v nemocnici zemřela.

     Josef K. po zdemolování vestibulu z vozu vystoupil, došel do patra za svou babičkou a měl jí údajně sdělit, že to nakonec vše zařídil bůh. Poté z budovy uprchl do zahrad přilehlých rodinných domů, kde byl krátce na to zadržen tachovskými policisty. Ti ho podrobili testům na alkohol i drogy, které oba vyšly negativně. Následně byl muž převezen na psychiatrii, kde mu ale byla diagnostikována toxická psychóza jako následek dřívějšího užívání drog a svévolného vysazení léků. Za držení drog byl muž v minulosti i trestán.

      Na základě znaleckých posudků, které potvrdily, že jeho rozeznávací schopnosti byly v době činu pouze utlumené, a že si tento stav přivodil sám vysazením předepsaných léků, policisté nyní Josefa K. obvinili z ublížení na zdraví s následkem smrti, za které mu v případě odsouzení hrozí až šestnáctiletý trest.

Původní článek:

          V neděli 31. května loňského roku kolem půl páté odpoledne došlo k naprosto nepochopitelné dopravní nehodě v Tachově. Vozidlo Škoda řízené Josefem K. vjelo přímo do Domu s pečovatelskou službou Panorama v ulici U Penzionu, kde byla na chodbě zraněna třiadevadesátiletá žena. Na místě zasahovaly všechny záchranné složky a záchranáři transportovali seniorku do nemocnice, kde bohužel později zemřela. 
     Policie zatím neuvedla, zda se jednalo o nehodu či řidičův záměr, ale dvaatřicetiletý muž se z místa pokusil utéct a byl zadržen nedaleko. Vyšetřování si převzali kriminalisté a budova byla celá uzavřená včetně prostoru kolem.
     "Z dosavadního šetření vyplývá, že do vstupní haly zařízení pro seniory v Tachově vjel dvaatřicetiletý muž s osobním vozidlem Škoda Fabia. V souvislosti s tím došlo k pádu třiadevadesátileté seniorky. Okolnosti, při kterých došlo k pádu a zranění ženy, zjišťujeme. Řidič se poté začal pohybovat po zařízení, ze kterého následně utekl do zahrad přilehlých rodinných domu, kde byl krátce na to zadržen tachovskými policisty. Dechová zkouška i test na drogy byly u muže negativní. Okolnosti tohoto případu jsou nadále v šetření a zabývají se jimi tachovští kriminalisté," uvedla později mluvčí policie.
     Podle našich informací je pachatelem Josef K., který má v zařízení umístěnou babičku. S tou se údajně měl pohádat o peníze a poté ze msty vjet do objektu. Josef K. měl již v minulosti problémy s drogami a jde o policii již známou osobu z předchozí trestné činnosti, například ničení aut či užívání drog. 

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.