Foto Video

Při pokusu o sebevraždu zcela zdemoloval obchod - doplněna fotogalerie

Na dnešní noc majitelka obchodu asi nikdy nezapomene

29. října 2021 17:03 , aktualizace 17:03

Alkohol Nehody Záchytka Zadržení pachatele

Partner článku – Prestol Holding

     V noci na dnešek před půlnocí vyjížděli policisté v Domažlicích na oznámení, že se dospělý syn pohádal doma s matkou, vzal si osobní vůz Audi a odjel s tím, že jede spáchat sebevraždu. Policisté po muži i vozidle začali okamžitě pátrat a vozu odpovídajícího popisu si všimli v Sadové ulici. Než se ale stačili otočit, vůz zatočil za roh a zmizel směrem do centra. Policisté se samozřejmě vydali za ním a našli ho po několika stech metrech, havarovaný za rozmetaným zábradlím ve zdi prodejny Domažlický Zahrádkář v Komenského ulici.


     "Čtyřiatřicetiletý řidič hlídce sdělil, že opravdu chtěl spáchat sebevraždu, ale na jiném místě, a havaroval proto, že chtěl policejní hlídce zmizet, ale nevybral zatáčku. Policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce na alkohol, která byla pozitivní s výsledkem 2,34 promile," popsala tisková mluvčí policie s tím, že řidič policistům v průběhu šetření události uvedl, že si už nechce ublížit, a vzhledem k tomu nebyl převezen na psychiatrické oddělení, ale do protialkoholní záchytné stanice v Plzni.
     Případem se dále zabývají policisté Obvodního oddělení Domažlice a Dopravního inspektorátu Domažlice. Muže podle všeho čeká nejen obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, ale také veliké finanční výdaje. "Prodejna a velká část zboží jsou zničené, navíc se začala sesouvat střecha, takže máme zavřeno a musela přijet firma celou budovu podepřít," popsali nám provozovatelé obchodu, kde krom vlastního zboží mnoho místních obyvatel komisně prodává přebytky ze zahrádek i vlastní výrobky. "Zrovna období před dušičkami je pro nás důležité a teď vlastně nevíme co bude. Škody jsou opravdu veliké a teď ještě čekáme, co řekne statik. Bojíme se, abychom nemuseli zavřít úplně," doplnila nám žena z obchodu.

Foto KP a PČR

 Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost