Aktuálně Foto

Autem sražená dívka, zraněný cestující v autobuse a tři zranění u střetu aut

Dvě nehody v centru Plzně, jedna u Borovna

16. srpna 2018 10:59 , aktualizace 12:17

Doprava Nehody Záchranáři

Partner článku – Prestol Holding

     Dnes před devátou hodinou ráno došlo k dopravní nehodě na křižovatce Kotkovy a Husovy ulice, kde přibližně čtrnáctiletá dívka přebíhala silnici mimo přechod pro chodce a střetla se s levým předním blatníkem vozu Peugeot Partner, jedoucího od Klatovské. Vůz dívku srazil a ta utrpěla zranění.
     Na místo okamžitě vyjeli policisté i záchranáři.
     "Dítě bylo po ošetření transportováno na Emergency Fakultní nemocnice na Lochotíně. Zranění hodnotíme jako vážné," uvedl nám tiskový mluvčí záchranářů.
     "Dechová zkouška u řidiče narozeného v roce 1988 proběhla s negativním výsledkem, příčinou nehody se dále zabýváme," doplnila tisková mluvčí policie.
      Škoda na vozidle byla odhadnuta na přibližně 5000 korun.

     K dalšímu případu vyjížděli policisté a záchranáři kolem desáté hodiny dopoledne na Klatovskou třídu k synagoze, kde došlo ke zranění cestujícího v autobuse náhradní dopravy linky 4A.
     Podle informací z místa mělo ke zranění staršího muže dojít tak, že před autobus vjel osobní automobil a řidič MHD musel prudce zabrzdit, následkem čehož cestující muž upadl a zranil se.
     Senior byl na místě ošetřen záchrannou službou a transportován do nemocnice.
     "Muže narozeného v roce 1931 jsme transportovali na chirurgickou ambulanci," řekl nám tiskový mluvčí záchranářů.

      Ke střetu dvou vozů vyjížděly všechny záchranné složky na křižovatku mezi Spáleným Poříčím a Hořehledy. Zde došlo po desáté hodině dopoledne k nehodě Škoda Octavia a Fordu Fiesta. Jeden z vozů se po střetu převrátil na střechu.
     "Řidička vozu Ford narozená v roce 1949 jela od Spáleného Poříčí a nedala přednost v jízdě vozu Škoda, řízenému mužem narozeným v roce 1975, a z boku do něj narazila. Oba řidiči utrpěli zranění a zraněn byl i spolujezdec z vozu Ford, narozený v roce 1928," uvedla nám k této nehodě tisková mluvčí policie.
     "Muž a žena byli po ošetření transportováni pozemní cestou do Fakultní nemocnice Bory a jeden pacient byl transportován letecky na Emergency," doplnil tiskový mluvčí záchranářů.

Foto: KP a PČR

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost