Foto Video

Auto použil jako zbraň a do soka najel

Rozplétáme nejsledovanější případ z tohoto víkendu

13. března 2017 18:27, aktualizace úterý 14. března 09:44


     Včera jsme psali o velmi smutném případu z Bendovy ulice, kde rozepře rozvedených manželů vyústila ve fyzické napadení a nakonec ke sražení muže autem. Informovali jsme, že žena se svým současným partnerem si měla do Bendovy ulice přijet pro své nezletilé děti k bývalému manželovi, ten však měl začít partnera matky napadat a nakonec měl být původně napadaným mužem sražen autem.
     Už včera nám ale verze přítele matky přišla ne zcela přesná. Je jasné, že lze jen těžko srazit zadní částí vozu, respektive kufrem, někoho, kdo právě napadá řidiče, sedícího za volantem, jeho otevřenými dveřmi. Kdyby byl útočník sražen těmito otevřenými dveřmi, budiž, ale promáčklina jasně ukazuje, že náraz byl zadními, pátými dveřmi. Samozřejmě jsme ale včera nechtěli nepodloženě spekulovat pouze na základě našich domněnek.

     Dnes jsme ale hovořili s několika svědky, kteří naše pochybnosti jen potvrdili a nakonec se nám podařilo kontaktovat i samotného útočníka, jehož verze zapadla do toho, co jsme sami zjistili.

Agresivní opilec

     Nejprve bychom ale měli na pravou míru uvést to, co nám bylo popsáno jako „opilec, jemuž vyděšená matka jela sebrat děti."
     Popisovaný "opilec“ je obyčejný chlap středního věku, který jako mnoho jiných mužů vyrazil ten večer na fotbal fandit Viktorce a na zápase si dal pár piv. Tento muž má dvě dcery, devíti a čtrnáctiletou, o jejichž výchovu se střídá s exmanželkou, a které se pokusil, jako již mnohokrát, ukecat na návštěvu fotbalu, ale kupodivu opět neúspěšně. Holky si raději vybraly počítač a pizzu u kamarádky.
     Táta se večer vrátil z fotbalu domů a všichni společně vyrazili na návštěvu k přátelům. Večer se vyvíjel a mimo jiné se plánovala zítřejší návštěva a oběd u prarodičů. Tedy nic, co by vybočovalo z průměru mnoha jiných rodin v Plzni.
     Vše narušil až půlnoční příjezd matky s jejím přítelem, kteří chtěli dcery zpět. Zde se už verze obou rodičů rozcházejí, ale jisté je, že došlo k hádce mezi tátou a otčímem, jako již v minulosti několikrát.
     Otec vlastně ani konflikt nepopírá, ale kdo a proč vše začal, to musí vyřešit až policie. Otec ani nepopírá, že u vozu otevřel dveře a na přítele své ex vztáhl ruku, prostě mu ruply nervy a je ochoten za to nést následky. Vše ale skončilo bez zranění a zřejmě by zůstalo v rovině přestupku.

Útok vozidlem je útok zbraní

     Pak ale došlo k něčemu, co už běžné není a mohlo skončit smrtí, nebo těžkým úrazem jednoho z mužů. Otčím najel svým autem do otce a to tak silně, že došlo ke zranění na několika místech těla, která si vyžádala hospitalizaci. Dle otčíma, jak tvrdil na místě, náhodou a nechtěně.

     V neděli i dnes se nám ozvalo několik lidí a všichni se shodli na jedné základní věci, auto muže srazilo už po strkanici a najetí do něj bylo záměrné.
     "Viděl jsem, jak se u toho auta hádali, dost nahlas křičeli. Pak se auto rozjelo dozadu a muže, který odcházel pryč, srazilo. Přicouvalo zpátky docela rychle a to několik metrů," uvedl jeden ze svědků události. 

     Další svědkyně případ popsala ještě podrobněji: "Slyšela jsem, jak nějaká žena začala křičet kreténe a rachot popelnic, tak mi to nedalo a koukala jsem přes okno. Ten potom přejetý muž chtěl vytáhnout ven toho chlapa z auta, připletly se tam i nějaké dvě ženy a další muž, ti odtahovali toho útočícího od auta, aby toho nechal.
     Řidič tím autem popojel asi pět až osm metrů a zastavil. Pak začal couvat a ten potom přejetý stál kousek vzadu od auta. Řidič couval a srazil toho stojícího, kdyby ten stojící nestrhl v rychlosti ty ženský, co tam byly s ním, tak je vzal také otevřenými dveřmi. Stalo se to velmi rychle. Hned jsme běželi k tomu přejetému, ten se ani nehýbal, ani nemluvil, nic, já myslela, že je po něm. Soused odnaproti neváhal a hned volal policii, ta přijela během dvou minut a pak sanitka."

     Vše potvrzuje i třetí svědectví: „Měl sem otevřené okno a slyšel jsem, jak tam probíhá hromadná bitka několika lidí. Slyšel jsem také, jak na sebe řvou, něčím se mlátí a potom kvílení gum auta, nejspíš z rychlého rozjíždění a pak někoho řvát "On ho přejel". Tak sem hned koukl z okna a viděl auto na blikačkách, za ním na silnici ležet člověka a kolem něj další lidi. Hned jsem volal 112, kde mě ale bylo operátorem řečeno, že už o tom ví a jedou tam. Asi po třech 3 minutách rychle přijelo první auto policie.

     Vše je nyní v rukou policie. „Případem se samozřejmě velmi intenzivně zabýváme, vyšetřování je na začátku a my nyní objasňujeme veškeré okolnosti za kterých k této události došlo,“ uvedla dnes mluvčí policie.
     Pokud se prokáže, že najetí vozem na muže bylo záměrné a již po ukončené strkanici, hrozí řidiči samozřejmě i mnohaleté vězení. "Podle mne by se celý případ mohl kvalifikovat jako těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a vozidlo je v tomto případě brané jako zbraň," uvedl nám právník.

    Obličej muže vám neukážeme kvůli ochraně jeho dcer. Konflikt mezi oběma rodiči na ně samozřejmě velmi nepříjemně doléhá a nechceme, aby jim vše ještě více ublížilo.