Dítě uteklo od babičky a vběhlo přímo od auto

Aktualizace článku: "Auto srazilo a na místě usmrtilo tříleté dítě"

1. července 2018 14:35

     Včera jsme informovali o tragické dopravní nehodě, během které zemřelo teprve tříleté díte. Původně jsme od záchranných složek obdrželi informaci, že by mělo jít o chlapečka, později byla informace opravena, že zemřela holčička.

     Nyní již také můžeme doplnit informace, jak k tak příšerné události došlo.
     Kolem místního hřbitova vede silnice k rozhledně, kde je mimo jiné volnočasový areál a kemp. Naproti hřbitovu byla na zahradě babička, která měla hlídat jak tříletou holčičku, tak i další vnouče, které bylo ještě v kočárku.
     Svědci nám i policii uvedli, že holčička měla neposedně pobíhat a pak nečekaně vyběhnout z vrátek na silnici, kde byla zaparkovaná dvě nebo tři auta.
     Děvčátko mezi auty proběhlo až k vozovce a vběhlo přímo před projíždějící Fiat Panda, jehož řidič dle svědků nemohl dítě mezi stojícími auty vidět a neměl žádnou šanci nehodě zabránit.

Včera večer jsme psali

     Dnes kolem půl šesté odpoledne došlo v Aši k obrovské tragédii. Malá, asi tříletá holčička vběhla nedaleko místního hřbitova přímo před přijíždějící auto. Toto vozidlo řídil starší cizinec.
     Dítě při nehodě utrpělo rozsáhlá zranění, na místo sice okamžitě vyjely všechny záchranné složky a z Líní u Plzně vzlétl vrtulník LZS. Bohužel holčička utrpěla natolik vážná zranění, že jim podlehla na místě a jakákoli pomoc byla marná.
     Dle našich informací se zde dítě mělo pohybovat samo a bez dozoru. Jak a proč k této obrovské tragédii došlo, nyní na místě šetří kriminalisté. Zatím se ví, že test na přítomnost alkoholu byl u řidiče negativní,
     Za rodiči dítěte vyjel krizový intervent a z tohoto důvodu informujeme až s časovým odstupem.