Foto Video

Auto ženy rozstřílel téměř před policejní služebnou

Dlouhodobé pronásledování a vyhrožování ze strany zhrzeného nápadníka skončilo honičkou a střelbou

30. října 2018 08:50 , aktualizace 19:38

Napadení Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical


     V noci na dnešek po deváté hodině večer došlo v Plzni k honičce, kterou zakončila na Nepomucké třídě nedaleko Obvodního oddělení Policie ČR dokonce střelba z jednoho vozu na druhý. Před policejní služebnou pak zůstala stát tmavá Škoda Octavia s vysypanými okny a několika vstřely v karoserii.
     Vyděšená řidička poškozeného vozu utekla pro pomoc na policejní služebnu a policisté okamžitě vyrazili za pachatelem, který vozem VW Passat ujížděl směrem na Černice.
     Další policisté zajistili poškozený vůz a na místo dorazil technik a kriminalisté.
     Pachatele i se zbraní se policistům podařilo v krátké době zadržet.

     Nám se od dobře informovaného zdroje podařilo zjistit, že včerejší útok byl vyvrcholením pronásledování, které trvá již od jara a jedná se o již asi šestý útok. 
     Mladou ženu již několik měsíců pronásleduje Lukáš Š. z Plzně, který se jí neúspěšně dvořil i přes to, že je vdaná. Mladík se s odmítnutím dle všeho nedokázal srovnat a mladé ženě začal vyhrožovat, pronásledovat jí a dokonce jí ohrožovat. Podle našich informací jí měl v uplynulých měsících minimálně v pěti případech pronásledovat autem, najíždět na její vůz, vybržďovat jí a v jednom případě měl i poškodit automobil jejího manžela. V uplynulém měsíci se rodina dokonce dozvěděla, že mladík se snaží sehnat si zbraň.
     Vše vyvrcholilo včera večer, když mladá žena jela z Dobřan. Lukáš Š. jí svým vozem opět pronásledoval a vyděšená žena se proto vydala na OOP Slovany, kde již mladíkovy útoky s policisty řešila.
     Lukáš Š. jí ale pronásledoval dál a zřejmě když mu došlo, kam žena míří se rozhodl na její vůz začít střílet. Střelbu zahájil z jedoucího vozu podle našich informací plynovou zbraní přičemž střely zasáhly pravou stranu karoserie a dvě okna vozu. To, že ženu mohly zranit jak střely, tak i střepy z rozbitých oken a hlavně to, že mohla v rámci leknutí s jedoucím vozem havarovat, muselo být mladému muži naprosto jasné.
     Po střelbě mladík pokračoval v jízdě směrem na Černice a v krátké době byl policisty zadržen ve svém bydlišti v Koterově.

     "Byl zadržen muž narozený v roce 1994 a zajištěna zbraň nepodléhající registraci. V případu jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů nebezpečné vyhrožování, výtržnictví, poškození cizí věci a pokusu ublížení na zdraví," uvedla k případu tisková mluvčí policie.


     

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.