Foto

Cestující volali policii z rozpadajícího se autobusu

"Vrzal, blbě brzdil a hlavně neměl jedno okno," popsal cestující

27. března 2018 16:14 , aktualizace 17:19

Doprava

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Neobvyklý telefonát přijali dnes v dopoledních hodinách plzeňští policisté. Z jedoucího autobusu volal jeden z cestujících, že má z technického stavu stroje doslova strach a uvedl, že jde o jeden z autobusů na trase Plzeň - Vejprnice nahrazujících vlakovou dopravu při výluce.
    "Tak to že na výluce přijel skoro veterán by mě asi ani nepřekvapilo, ale rozvrzanost, špatné brzdění a hlavně igelitová plachta místo jednoho z oken už zarazila i mne," popsal nám stav autobusu jiný z cestujících.

     Policisté zahájili hledání tohoto autobusu a zajistili ho v Šumavské ulici v Plzni u vlakového nádraží. Po kontrole jeho technického stavu mu další jízdu okamžitě zakázali.
     "Přijali jsme oznámení jednoho z cestujících, že se nachází v autobuse, který podle něj technickým stavem nevyhovoval pro provoz na pozemních komunikacích. Policisté na autobusu shledali nedostatky a přivolaná dopravní policie věc s řidičkou narozenou v roce 1970 na místě vyřešila pokutou v příkazním řízení za technický stav vozu. Autobus je v současné době odstavený a policie provozovatele oznámí na příslušný úřad," uvedla k případu tisková mluvčí policie. 

Foto: web seznam-autobusu.cz
podle našich informací by se mělo jednat o fotografii popsaného autobusu z doby, kdy měl ještě všechna okna.

     

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.